Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia varovala Izrael, pokračovanie vojenskej operácie v Rafahu môže značne narušiť vzájomné vzťahy

Izrael tvrdí, že v Rafahu vedie len obmedzenú operáciu.

15.5.2024 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) varovala Izrael, že napredovanie s vojenskou operáciou v meste Rafah na juhu Pásma Gazy by „veľmi zaťažilo“ vzájomné vzťahy. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell povedal, že terajšia operácia „ďalej narúša distribúciu humanitárnej pomoci v Pásme Gazy a vedie k ďalšiemu vnútornému vysídleniu, vystaveniu hladomoru a ľudskému utrpeniu“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Odvtedy, čo Izrael minulý týždeň spustil operáciu v Rafahu, z mesta utiekli státisíce Palestínčanov. Izrael tvrdí, že v Rafahu vedie len obmedzenú operáciu.

Spojené štáty a jeho ďalší spojenci ho vyzvali, aby sa vyhol sľubovanej úplnej invázii. Izrael trvá na tom, že musí byť v Rafahu, aby zlikvidoval militantné hnutie Hamas a vrátil späť rukojemníkov unesených pri októbrovom útoku, ktorý vyvolal vojnu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Invázia, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Rafah
Zdroj: SITA.sk – Európska únia varovala Izrael, pokračovanie vojenskej operácie v Rafahu môže značne narušiť vzájomné vzťahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií