fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia zavedie sankcie voči Iránu, je podozrievaný zo zapojenia do vojny na Ukrajine

Opatrenia budú zahŕňať subjekty s väzbami na iránske Revolučné gardy.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) po prvý raz zavedie sankcie zamerané na iránske subjekty zapojené do ruskej vojny na Ukrajine. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen v Európskom parlamente povedala, že sankcie voči Iránu budú zahŕňať subjekty s väzbami na iránske Revolučné gardy. Informuje o tom portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Desiaty balík sankcií EÚ v súvislosti s vojnou na Ukrajine v celkovej hodnote 11 miliárd eur sa podľa Von der Leyen zameria na nové zákazy obchodu a kontroly vývozu technológií vrátane bezpilotných lietadiel, helikoptér a rakiet.

Irán je podozrievaný a obviňovaný z toho, že dodáva Rusku drony, aby ich použilo vo svojej vojne voči Ukrajine. Teherán tvrdí, že drony dodal predtým, ako sa začala invázia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Iránu
Zdroj: SITA.sk – Európska únia zavedie sankcie voči Iránu, je podozrievaný zo zapojenia do vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií