fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nenechajme si vziať Európu ľuďmi, ktorí o ňu nemajú záujem, zaznieva z videa. Umelci vyzývajú k účasti na eurovoľbách

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 9. mája (TASR) – Umelecké osobnosti ako Milan Lasica, Emília Vášáryová, Branislav Jobus a ďalší vyzývajú na účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu.

TASR o tom informovali z tlačového strediska Európskeho parlamentu.

Tentoraz idem voliť

Slovenské osobnosti z oblasti umenia a športu vyzývajú na účasť v májových eurovoľbách prostredníctvom videa, kde apelujú na voličov, aby sa zúčastnili. „Tentoraz pôjdem voliť, pretože mi záleží na budúcnosti našich detí,“ povedal vo videu herec Milan Lasica. Herečka Emília Vášáryová pôjde voliť, pretože „chce naďalej žiť v bezpečnej Európe.“

Poverený riaditeľ kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Dionýz Hochel ako dôvod propagačnej kampane uviedol nízku volebnú účasť v posledných eurovoľbách na Slovensku. V nich sa Slovensko umiestnilo na poslednej priečke z členských krajín s iba 13-percentnou volebnou účasťou.

Aj mladí sú proti fašizmu

Okrem tohto videa sa však na sociálnych sieťach objavilo aj iné. Zverejnila ho facebooková skupina Mladí proti fašimu. Takisto v ňom známe osobnosti našej kultúry vyzývajú k účasti na eurovoľbách. Nájdeme tu mladšiu generáciu hercov či hudobníkov, ako napríklad Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Richard Stanke, Ľuboš Kostelný, raper Strapo či stand-up komička Lujza Garajová Schrameková.

Prečítajte si tiež:
Opatrenia na Slovensku pre koronavírus: Ako budú fungovať vlaky, autobusy či odchody

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať 25. mája. Občania budú vyberať 14 europoslancov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií