fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Existuje ešte pravá láska?

Máte tip? napíšte nám mailom

Existuje ešte pravá láska?

Rozmýšľala si niekedy nad tým, prečo sa toľko vzťahov rozpadá, prečo si sama a kedy ťa už konečne stretne ten pravý? Existuje vôbec? Vyzerá tak, ako si ho predstavuješ?

“Že by lásku človek mohol stretnúť je iba ilúzia,
pretože láske je potrebné sa učiť.” (Antoine de Saint-Exupéry)

Pravej láske je jedno, kedy príde. Koľko prešľapov, nesprávnych vzťahov či rozhodnutí máš na účte. Tá láska ťa naučí milovať takým spôsobom, aký si za celý život nezažil. Možno bude v tvojom živote prvá – to budeš mať šťastie. A možno bude posledná – a ty zhodnotíš, že nič krajšie ťa v živote nestretlo. Odpustíš si všetko, čo si urobila. Nezabudneš, ale budeš silnejšia a pripravená dať znova všetko, čo v sebe máš s tým rozdielom, že tentokrát to bude mať zmysel nielen na pár dní, no na všetky, ktoré sú ti pridelené.

Niekedy je ťažké ju odlíšiť. Veľa žien si ju mýli s dotykmi, falošnými vyznaniami mužov. Lásku však musíš cítiť v sebe, nie na sebe. Na to všetko ešte bude čas.

pexels-photo

Bola raz jedna žena.

Bola raz jedna žena. Celý život jej chýbala láska. Nebola sama. Bola obľúbená a ľudia ju mali radi za jej láskavosť a silu dať zo seba všetko. Chýbal jej pocit, že je ľúbená. Ľúbená mužom. Roky plynuli a muži s ňou. Čím ich mala viac tým bola prázdnejšia. Neboli to muži na jednu noc, každého si predstavovala ako muža svojich detí. Aspoň sa o tom snažila presvedčiť. V jej živote bolo prázdno. Vždy, keď prišiel muž, vedela, že to nie je ten pravý. Jednoducho to cítila. Zo všetkých síl sa snažila ľúbiť. Túžila, aby zostal. Veď pofúkal, pohladkal predošlé rany a zahojil. Taký predsa musel ostať. Ten však odišiel. Srdce zlomené, duša prázdna. Znovu žiadny zmysel, ona opustená a sklamaná. Ani nie preto, že príliš ľúbila, ale preto že ľúbila iba ona.

Prečítajte si tiež:
Bábätka - najrozkošnejšie stvorenia sveta na týchto nádherných fotografiách

Na lásku treba dvoch. Žena si ilúziu lásky dokáže vytvoriť, no nedokáže žiť iba s ňou. Po čase to prešlo. Dni plynuli, knihy pribúdali, otázky sa stávali hlavolamom a ona utekala, čo najďalej od svojho života. Potom to prišlo. Nevedela ako, nevedela za čo, jednoducho prišiel. Odpovedal, rozumel, cítil a túžil rovnako ako ona. Keď sa ho spýtala otázku: kde si toľko bol? S úsmevom odpovedal: Modlil som sa za to, aby som ťa konečne našiel. Žeby len predsa bolo na lásku potrebné troch?

Ako zistíš, že je to ten pravý?

Jednoducho si ho nepredstavuj. Uvidíš, že aj tak nebude vyzerať ako Bradly Cooper z filmu Aloha. Bude krajší a bude tvoj. Možno si unavená z čakania. Nečakaj. Tancuj, maľuj, kresli, skladaj básne, píš príbehy, športuj spievaj, rob všetko, čo ťa baví a robí šťastnou. Potom to príde. Samo od seba a ty pochopíš, že je to to pravé.

Bude ťa vedieť počúvať. Bude vedieť, kedy môže hovoriť a kedy má mlčať. Bude sa na teba usmievať, keď budeš smutná. Bude ťa objímať, keď toho budeš mať dosť. Bude s tebou, nie pretože ty chceš, ale preto, že to chce aj on. Budeš jeho a on bude tvoj. Bez nároku, s možnosťou odísť. No on ostane a ostane navždy.

Prečítajte si tiež:
Riaditeľ bratislavskej cirkevnej základnej školy Narnia Roman Baranovič: V otázke digitálnych technológií sme niekde zastali

Pretože pravá láska je tá na celý život. Presne taká, ktorú nevieš vysvetliť, proste ju potrebuješ cítiť. Pravá láska neznamená len radosť. Učí nás znášať smútok, ale spoločne a to takým spôsobom, že oboch zblíži. Nevidíš ružový svet. Vidíš dva páry očí, ktoré sa pozerajú na spoločný smer  triezvym pohľadom. Schopní obetovať. Schopní dať. Túžiaci sa za seba postaviť a bojovať. Spolu. Je to láska, ktorá nekončí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií