fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Existuje päť etáp lásky, avšak, väčšina uviazne na tretej! Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Známy zahraničný psychológ Jed Diamond prichádza s prevratným záverom o tom, že každý dokáže nájsť skutočnú lásku svojho života, chýbajúcu polovičkou, s ktorou si bude rozumieť, ktorá ho bude priťahovať, s ktorou sa bude cítiť ako v siedmom nebi. Bohužiaľ, nie je to také jednoduché a problém nastáva vtedy, keď so svojou životnou láskou neprejdete päť životných etáp.

Stáva sa totiž veľmi často, že páry sa dostanú len po tretiu etapu, a tak vo svojom živote nie sú šťastní. Poďme sa však teraz pozrieť, o aké etapy presne ide.

ZAMILOVANOSŤ, ZAĽÚBENOSŤ

Prvou fázou je fáza zamilovania, zaľúbenia sa. Vtedy pociťujeme neskutočné výbuchy hormónu šťastia a na celý život sa pozeráme cez ružové okuliare. Náš partner je dokonalý, úžasný, najkrajší a nemá žiadne chyby. Sme presvedčení, že je to ten pravý, tá pravá, s ktorou budeme šťastní. Táto fáza môže trvať iba na začiatku vzťahu, ale aj dlhšie, pretože je u každého páru iná.

STANETE SA PÁROM

Budovaním vzťahu medzi dvoma ľuďmi sa stáva láska silnejšia a intenzívnejšia a umocňujú to najmä spoločné zážitky, výlety či priatelia. Vaša vzájomná prítomnosť začína mať vplyv na všetky aspekty vášho života i života vášho partnera. Je to čas radosti a vzájomnej jednoty.

Prečítajte si tiež:
Bratislavčan našiel počas prechádzky nález, z ktorého tuhne krv v žilách! Prípadom sa už zaoberá aj polícia

Vzhľadom k tomu, že každý pár túto fázu prežíva v inej časti života, môže sa stať, že v niektorých prípadoch je spojená s príchodom detí. Tie vedia medzi dvojicou ešte viac posilniť vzájomné puto, pretože dieťa, ktoré budú vychovávať, je výsledkom ich lásky a jednoty.

OBDOBIE TEMNA

Aj počas vzťahu však nastane „temnejšie“ obdobie, ktorým je pocit rozčarovania, hnevu. Vaše zamilované a láskyplné city odídu a vy máte pocit, že vzájomná láska sa už neobnoví. Zrazu je váš partner predvídateľný, dostatočne čitateľný a jeho prítomnosť vás poväčšine otravuje. Na rad prichádzajú myšlienky a pochybnosti o tom, či táto osoba je naozaj vašou životnou láskou.

Depresie, smútok, hádky a hnev spôsobujú, že v tejto fáze končí viacero párov, pretože nie sú spolu šťastní. Stačilo však tak málo…

Pokračovanie na ďalšej strane

SKUTOČNÁ A TRVALÁ LÁSKA

Veľkou snahou, odpustením a sebazaprením môžete však prejsť cez tretiu fázu a dozrieť do stavu skutočnej, trvalej lásky. Stane sa to tak, že svojho partnera prijmete takého, aký v skutočnosti je. Nebudete pozerať na jeho negatíva, slabosti a poklesky a zbytočne ho na ne nebudete upozorňovať, ale s pokorou a ochotou ich prijmete.

Prečítajte si tiež:
Mrazivé detaily zo smrteľného útoku žraloka v Egypte. Spomienky na krvavú tragédiu nedajú svedkom nehody spávať

Naopak, svoju pozornosť sústreďte na jeho pozitívne vlohy, na to, v čom je dobrý. Vďaka tomu preliečite váš vzťah a začnete budovať lásku bez podmienok.

ZDVOJNÁSOBTE SVOJE SILY A ZMEŇTE SVET

Piata fáza je odmenou za snahu, ktorú ste vynaložili. Vďaka urovnaniu sporov ste našli hlboké, silné a trváce spojenie, ktoré vás oboch robí neskutočne šťastnými a pokojnými. Viete, že spoločne dosiahnete všetko, na čo si zmyslíte. Ak budete chcieť zmeniť svet, spolu to dokážete, pretože viete, že v druhom máte oporu a istotu.

Ako ste na tom vy? Ktorou fázou prechádzate vo vašom vzťahu?

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií