fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Existujú dobré dôvody pre aj proti dodaniu tankov na Ukrajinu, tvrdí Pistorius

Minister obrany Boris Pistorius dal pokyn na urobenie auditu nemeckých zásob tankov Leopard 2, aby krajina mohla konať v prípade „pozitívneho rozhodnutia“.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecko je „pripravené konať rýchlo“, ak spojenci dosiahnu konsenzus v otázke poslania tankov na Ukrajinu. Povedal to v piatok nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Jednomyseľný názor

„Pokiaľ ide o dodávky tankov Leopard, nie je tu jednomyseľný názor,“ povedal Pistorius novinárom počas stretnutia predstaviteľov obrany na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pistorius odmietol tvrdenia, že Nemecko „stojí v ceste“ „jednotnej koalícii“ krajín, ktoré sú za poslanie tankov Ukrajine.

Celková situácia

„Existujú dobré dôvody pre dodanie a tiež dobré dôvody proti dodaniu. A vzhľadom na celkovú situáciu vo vojne, ktorá pokračuje už takmer rok, všetky za a proti sa musia zvážiť veľmi starostlivo a toto hodnotenie explicitne zdieľajú mnohí spojenci,“ dodal minister.

Pistorius konštatoval, že dal pokyn na urobenie auditu nemeckých zásob tankov Leopard 2, aby krajina mohla konať rýchlo v prípade „pozitívneho rozhodnutia“. Šéf nemeckého rezortu obrany dodal, že o otázke schválenia exportu sa na piatkovom rokovaní na základni Ramstein nerokuje.

Prečítajte si tiež:
V egyptskom letovisku náhle zomrel 6-ročný chlapec, rodičia sú hospitalizovaní

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Existujú dobré dôvody pre aj proti dodaniu tankov na Ukrajinu, tvrdí Pistorius © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií