fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ilumináti – organizácia plná tajomstiev a záhad

Znak trojuholníka, oka, zaujímavé teórie o svetových vládcoch či o mocenských praktikách. To všetko sprevádzajú konšpiračné teórie o skupine nazvanej ilumináti. Niet pochýb, že táto organizácia existovala. Ale existuje ešte aj dnes?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ilumináti v minulosti vraj nechceli dobyť svet

Organizácia Ilumináti vznikla vo svete v 18. storočí. Založená bola v Bavorsku v roku 1776 a postupne sa rozšírila aj do USA. Účelom organizácie ale nebolo dobyť svet. Aspoň to tak tvrdili. Ich skutočným účelom bolo zistiť a slúžiť skutočnému poznaniu sveta, ktoré malo byť skryté pred obyčajnými ľuďmi. Skrátka to mala byť organizácia plná tajomstiev. Organizácia Iluminátov je nepochybne jedna z najtajomnejších a zároveň najznámejších organizácií sveta.

Zakladateľom skupiny Iluminátov bol v roku 1776 Adam Weishaupt, syn židovského rabína. Hoci sa Weishaupt stal neskôr kňazom, vyvinula sa u neho zreteľná zášť voči jezuitom a stal sa ateistom. Ikstatt, jeho kmotor, mu umožnil prístup do svojej súkromnej knižnice, kde sa mladý muž začal zaujímať o práce francúzskych filozofov, študoval právo, ekonómiu, politiku a históriu.

Zakladateľom iluminátov bol Adam Weishaupt
Zakladateľom iluminátov bol Adam Weishaupt

V roku 1768 promoval na bavorskej univerzite v Ingolstadte. Pracoval štyri roky ako učiteľ, potom bol povýšený na pomocného inštruktora. V roku 1770 bol vybraný Mayerom Amschelom Rothschildom, aby založil organizáciu, ktorá by mu slúžila. V roku 1772 sa stal Weishaupt profesorom občianského práva. V roku 1773 bol menovaný profesorom cirkevného práva, čo bol post, ktorý jezuiti držali 90 rokov. Založili väčšinu univerzít a držali ich pevne pod kontrolou, aby vylúčili vplyv protestantov. vo veku 27 rokov, bol menovaný dekanom právnickej fakulty. Jezuiti mali z jeho rýchleho postupu obavy a preto sa pokúsili obmedziť jeho vplyv tajnými intrigami proti nemu a jeho liberálnemu zmýšľaniu. Keďže sa nechcel stať mučeníkom pre svoje voľnomyšlienkárske idei, zameral sa na založenie svojej vlastnej organizácie. Aby zmiatol svojich ohováračov, založil organizačnú štruktúru podľa vzoru jezuitov, avšak jeho zámerom bolo mať tajnú liberálnu koalíciu.

Prečítajte si tiež:
V košickej fakultnej nemocnici začali odprevádzať deti na operáciu zdravotní klauni. Majú ich odbremeniť od strachu

ilumináti

Po stretnutí s protestantským slobodomurárom z Hannoveru začal študovať rôzne slobodomurárske spisy. Najskôr premýšľal o vytvorení dokonalej organizácie slobodomurárskeho typu, tvorenej z mužov vynikajúcich schopností vo všetkých oboroch, ale došiel k záveru, že slobodomurárstvo je príliš otvorené. Weishaupt bol Rothschildovcami (ktorí sú vraj satanisti), inštruovaný, aby opustil katolícku cirkev a zjednotil všetky rozdielne okultné skupiny. Vytvoril sabat z názvom ”Zlatý Úsvit”, ktorý je údajne dodnes súkromným sabatom Rothschildovcov.

Weishaupt strávil päť rokov vypracovávaním plánu, prostredníctvom ktorého mohli byť všetky jeho myšlienky zredukované na jednoduchý systém, ktorý by sa dal použiť k potlačovaniu náboženstva, čím by sa uvolnili spoločenské väzby. Kresťanstvo chcel nahradiť náboženstvom rozumu. 

Organizácia mala pôvodne 5 členov, známych ako Perfectibilists

Prvých členov bratrstva bolo len päť a to aj napriek tomu, že mali silný slobodomurársky základ. Svoj tím vtedy pomenovali ako Perfectibilists, ale názov Ilumináti sa im zdal byť pre ich účel lepší. Na začiatku mali ilumináti troch vodcov.  Adama Weishaupta, ďalšieho 24 ročného profesora a 20 ročného lekára. Dvaja poslední sa nazývali aj bratia Spartakovi.

Prečítajte si tiež:
Každé písmenko sa počíta! Pozrite sa, aké vtipné preklepy vzniknú pri zamenení jednej hlásky!

Organizácia sa časom rozšírila do celej Európy a neskôr do celého sveta. Behom 10 ročnej histórie sa stalo členom organizácie až 2000 ľudí prevažne z vyššýích tried. Medzi najznámejších členov patril princ Salzburgu, či

Mezi najznámějších členov patril princ Salcburku a Gottfried van Servieten, aristokrat, ktorému slúžil Mozart a Joseph Haydn.

Nový zákon vydaný v roce 1783 zakázal existenciu všetkých tajných bratstiev  a organizacia v Bavorsku musela býť rozpuštena. Adam Weishaupt potom opustil zem.

V roku 1797 a 1798 boli publikované dve knihy, ktoré odhalili, že organizácia iluminátov nebola rozpustená a pokračovala tajne vo svojej činnosti. Okrem toho sa v knihe písalo, že ilumináti boli zodpovední za rozpútanie Veľkej francúzskej revolúcie.

ilumináti - Francúzska revolúcia
Môžu ilumináti za Francúzsku revolúciu?

Behom 19. storočia sa ilumináti rozšírili taktiež do Spojených štátov

Zatiaľ čo v USA získavali ilumináti čím ďalej, tým viac členov, mnoho náboženských organizácií proti iluminátom bojovalo.

V dnešnej dobe mnoho organizácii tvrdí, že sú pokračovateľmi pôvodnej organizácie iluminátov.

Na youtube nájdeme aj tento dokument o iluminátoch

https://www.youtube.com/watch?v=VCxniHeUu_U

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj svetkolemnas wikipedia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií