Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exminister Štefanov je z väzenia na slobode, bol odsúdený v kauze nástenkový tender

Rozhodnutie súdu je právoplatné.

24.7.2023 (SITA.sk) – Bývalého ministra výstavby a regionálneho rozvoja Igora Štefanova v pondelok Okresný súd Trenčín podmienečne prepustil na slobodu.

Probačný dohľad

Štefanov bol odsúdený v kauze nástenkového tendra. Rozhodnutie súdu je právoplatné. Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus, odsúdenému súd určil skúšobnú lehotu v trvaní päť rokov a taktiež nad ním nariadil probačný dohľad v období 18 mesiacov.

„V čase trvania probačného dohľadu sa odsúdený musí zdržiavať na Slovensku, musí sa podrobiť kontrole technickými prostriedkami, zamestnať sa alebo sa preukázateľne uchádzať o zamestnanie. Má zakázané stretávať sa a kontaktovať sa s bývalým ministrom výstavby a regionálneho rozvoja,“ upresnil Tarabus.

Nízke riziko recidívy

Ďalej informoval, že súd rozhodoval na základe návrhu riaditeľa ústavu na výkon trestu odňatia slobody, ktorý skonštatoval, že odsúdený spĺňa podmienky na podmienečné prepustenie s nariadenou kontrolou technickými prostriedkami.

Súd zároveň vyhodnotil riziko recidívy ako nízke a resocializačnú prognózu u odsúdeného ako priaznivú. „Súd dospel k záveru, že odsúdený spĺňa všetky tri podmienky, ktoré stanovuje zákon, aby mohol byť podmienečne prepustený na slobodu. Odsúdený vykonal viac ako polovicu z uloženého trestu vo výmere deväť rokov odňatia slobody,“ uviedol Tarabus.

Dodal, že odsúdený svojím správaním a plnením si povinností preukázal polepšenie. Súd taktiež očakáva, že odsúdený v budúcnosti povedie riadny život.

Viac k témam: Kauza nástenkový tender, podmienečné prepustenie, probačný dohľad
Zdroj: SITA.sk – Exminister Štefanov je z väzenia na slobode, bol odsúdený v kauze nástenkový tender © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií