Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Explózia v okupovanom ukrajinskom Melitopoli zabila proruského kolaboranta, ktorý bol policajtom

Po explózii, ktorá sa odohrala vo štvrtok ráno v centre Melitopoľa, zomrel Oleksandr Miščenko v nemocnici.

27.4.2023 (SITA.sk) – Proruského kolaboranta zabila vo štvrtok explózia v meste Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedol to starosta mesta Ivan Fedorov, ktorý sa nachádza na území pod ukrajinskou kontrolou, ale má správy zo zdrojov v okupovanom meste.

Pri výbuchu podľa neho zomrel Oleksandr Miščenko, ktorý pred ruskou inváziou bol v Melitopoli šéfom policajného oddelenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Po okupácii nielen prebehol k nepriateľovi, ale okrem toho navádzal svojich zamestnancov, aby sa stali zradcami,“ vyjadril sa starosta. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Po explózii, ktorá sa odohrala vo štvrtok ráno v centre Melitopoľa, Miščenko podľa starostu zomrel v nemocnici.

Člen ruskej okupačnej administratívy v Zaporižžskej oblasti Vladimir Rogov tiež uviedol, že v meste bol výbuch, ktorý zranil dvoch policajtov a jeden z nich neskôr zomrel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Explózia v okupovanom ukrajinskom Melitopoli zabila proruského kolaboranta, ktorý bol policajtom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií