Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Explózia v paneláku v Ratingene zranila najmenej 12 hasičov a policajtov, mohlo ísť o cielený útok (video)

Polícia uviedla, že jej operácia pokračuje a nemôže ihneď zverejniť podrobnosti.

11.5.2023 (SITA.sk) – Najmenej dvanásť ľudí zranila vo štvrtok explózia v obytnej budove na západe Nemecka. Zranenia niektorých z nich sú vážne, uviedol vysokopostavený predstaviteľ nemeckých bezpečnostných síl. Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Herbert Reul povedal poslancom tejto spolkovej krajiny, že pri výbuchu vo výškovej budove v meste Ratingen boli zranení desiati hasiči a dvaja policajti.

Hasičov a policajtov do budovy zavolali pre znepokojenie z dvoch jej obyvateľov, povedal Reul. Keď s použitím sily otvorili dvere do bytu, narazili na požiar a jeden z obyvateľov bytu použil neidentifikovaný objekt na vyvolanie explózie, skonštatoval minister.

Na televíznych záberoch z miesta výbuchu bolo vidieť policajných ostreľovačov na balkóne protiľahlej budovy. Polícia uviedla, že jej operácia pokračuje a nemôže ihneď zverejniť podrobnosti.

Viac k témam: Explózia, Výbuch
Zdroj: SITA.sk – Explózia v paneláku v Ratingene zranila najmenej 12 hasičov a policajtov, mohlo ísť o cielený útok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií