fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exprezident Bolsonaro uviedol, že sa vráti do Brazílie „v nasledujúcich týždňoch“

Momentálne sa zdržiava na Floride, kam odišiel 30. decembra, dva dni pred inauguráciou jeho nástupcu Luiza Inácia Lulu da Silvu.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro povedal, že sa má v úmysle vrátiť do Brazílie „v nasledujúcich týždňoch“. Uviedol to počas sobotňajšieho podujatia zorganizovaného pre jeho priaznivcov v evanjelickom kostole na Floride, kam odišiel 30. decembra, dva dni pred inauguráciou jeho nástupcu Luiza Inácia Lulu da Silvu.

Pôvodne prišiel do USA na mesačné diplomatické vízum, ktorého platnosť sa skončila 31. januára. Potom požiadal o šesťmesačné turistické víza. Uprostred špekulácií o Bolsonarových plánoch jeden z jeho synov, senátor Flávio Bolsonaro, povedal brazílskym novinárom, že nevie, kedy sa jeho otec vráti.

Môže to byť zajtra, môže to byť o šesť mesiacov, možno sa už nikdy nevráti. Neviem. Oddychuje,“ povedal exprezidentov syn.

Proti Bolsonarovi vedú vyšetrovanie, či podnecoval nepokoje, ktoré 8. januára zasiahli hlavné mesto, a čelí aj niekoľkým ďalším vyšetrovaniam, v dôsledku ktorých ho môžu po návrate domov čakať právne problémy a prípadne by pre neho mohli znamenať aj zákaz ďalšej kandidatúry, či horšie.

Viac k témam: Brazílska polícia, Brazílsky exprezident, Brazílsky prezident, Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – Exprezident Bolsonaro uviedol, že sa vráti do Brazílie „v nasledujúcich týždňoch“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Charkov sa stal najviac bombardovaným mestom na Ukrajine, devastujú ho salvové raketomety
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií