Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exprezident Medvedev sa vyhráža Poľsku zánikom, označil ho za „nebezpečného nepriateľa“

Medvedev využíva sociálne médiá, aby písal provokatívne vyhlásenia o vojne na Ukrajine a jej západných spojencoch.

3.11.2023 (SITA.sk) – Rusko považuje Poľsko za „nebezpečného nepriateľa“. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to jeden z hlavných spojencov ruského vodcu Vladimira Putina – exprezident Dmitrij Medvedev.

Historický nepriateľ

V súčasnosti zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady povedal, že Poľsko, ktoré patrí do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), by mohlo prísť o svoju štátnosť, ak bude pokračovať v súčasnom postoji. Bližšie však nešpecifikoval, čo presne má na mysli.

Budeme s ním zaobchádzať presne ako s historickým nepriateľom. Ak neexistuje nádej na zmierenie sa s nepriateľom, Rusko by malo mať len jeden a veľmi tvrdý postoj k jeho osudu. História už viackrát vyniesla nad opovážlivými Poliakmi nemilosrdný verdikt. Nech sú revanšistické plány akokoľvek ambiciózne, ich krach by mohol viesť k zániku poľskej štátnosti ako celku,“ vyhlásil Medvedev.

Mal by piť menej vodky

Medvedev opakovane využíva sociálne médiá, aby písal provokatívne a poburujúce vyhlásenia o vojne na Ukrajine a jej západných spojencoch. Tie sa však väčšinou stretávajú iba s výsmechom používateľov sociálnych médií.

Medvedeva kedysi v Rusku považovali za prozápadného demokrata. Neskôr sa však stal zúrivým protizápadným a provojnovým hlasom Kremľa.

Medzi jeho nedávne „skvosty“ patrí vyhlásenie, že Pobaltie patrí Rusku či označenie Poľska za „dočasne okupované“, keď odkazoval na prítomnosť vojsk NATO v krajine. Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba nedávno odkázal Medvedevovi, že by mal piť menej vodky predtým, než ide na internet.

Viac k témam: podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, Poľsko, Ruský exprezident, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk – Exprezident Medvedev sa vyhráža Poľsku zánikom, označil ho za „nebezpečného nepriateľa“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií