fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exprezident USA Trump má po dvoch rokoch odblokovaný kanál na YouTube

Vlani Trump oznámil, že sa v roku 2024 znova chystá kandidovať na prezidenta, a odvtedy sa postupne uvoľnili jeho zákazy na sociálnych sieťach.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.3.2023 (SITA.sk) – Videoslužba YouTube po dvoch rokoch obnovila kanál bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Exprezidenta zablokovali na platforme v januári 2021 po útoku jeho podporovateľov na Kapitol, pričom to odôvodnili porušením pravidiel o podnecovaní násilia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Starostlivo sme vyhodnotili pokračujúce riziko násilia v reálnom svete a zároveň sme vyvážili možnosť, aby voliči počuli rovnako od hlavných národných kandidátov pred voľbami. Tento kanál bude aj naďalej podliehať našim pravidlám, rovnako ako ktorýkoľvek iný kanál na YouTube,“ uviedli zástupcovia YouTube vo vyhlásení na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Trump má svoju Truth Social

Krok platformy, ktorá patrí technologickému gigantu Google, nasleduje po tom, čo podobné kroky už prijala firma Meta, ktorá vlastní Facebook a Instagram, aj spomenutý Twitter.

Spomenuté platformy zablokovali Trumpa po udalostiach v Kapitole zo 6. januára 2021. O niekoľko mesiacov neskôr si založil vlastnú platformu Truth Social.

Milióny sledovateľov

Vlani Trump oznámil, že sa v roku 2024 znova chystá kandidovať na prezidenta, a odvtedy sa postupne uvoľnili jeho zákazy na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:
V Dagestane na protestoch proti mobilizácii zatkli viac ako 100 ľudí, región má vysoký počet obetí vo vojne na Ukrajine

Trump má na YouTube viac ako 2,6 milióna odberateľov, na Twitteri ho sleduje 87 miliónov účtov, 34 miliónov na Facebooku a 23 miliónov na Instagrame. Napriek jeho základni sledovateľov však nie je isté, že sa Trump vráti k zverejňovaniu videí na YouTube, upozorňuje BBC.

Viac k témam: Sociálne médiá
Zdroj: SITA.sk – Exprezident USA Trump má po dvoch rokoch odblokovaný kanál na YouTube © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií