fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Extrémna búrka zničila cestu v okolí Muráňa

Včera popoludní sa oblasti Muránskej planiny vyskytla extrémna búrka, ktorá priniesla za hodinu vyše 100 mm zrážok. Voda zničila vozovku medzi obcami Revúčka a Muránska Zdychava.

Máte tip? napíšte nám mailom

Silná búrka, ktorá so oblasti Muránskej planiny priniesla obrovské množstvo vody, spôsobila škody hlavne na vozovkách. Včera sa zosunul svah na ceste cez Prednú Horu, ktorá po búrkach ostala neprejazdná.

Búrka sa tam vyskytla v popoludní po 13-tej hodine, priniesla vyše 100 mm zrážok, pričom podľa radarových odhadov mohlo miestami spadnúť aj viac ako 150 mm.

Prívalová voda včera zničila aj vozovku medzi obcami Revúčka a Muránska Zdychava, ktorá je od Prednej hory vzdialená len pár kilometrov. Voda podmyla cestu a odtrhla veľké kusy vozovky.

Situácia sa v oblasti už od včerajška zlepšila a voda začína klesať. Avšak vozovka ostáva zničená a ťažšie prejazdná. Treba byť pri prechode opatrní.

Búrky však neustanú ani dnes a už predpoludním sa začnú tvoriť predovšetkým v oblasti hôr a na strednom Slovensku.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií