fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude na Facebooku všetko verejné? Opäť sa šíri známy hoax, nenaleťte mu

Máte tip? napíšte nám mailom

Koniec súkromia na sociálnej sieti, všetko bude verejné. Falošná správa, ktorej mnohí uveria, aj keď je stará niekoľko rokov, je znova na výslní.

Facebookový status sa šíri už niekoľko dní, pričom nevieme, kedy presne je “dnes” a “zajtra”.

Celé znenie

„Nezabudnite, že dnes začne nové pravidlo na Facebooku, kde budú môcť používať vašu fotografiu. Všetko, čo ste kedy poslali, sa stane verejným od zajtra. Dokonca aj správy, ktoré boli odstránené alebo fotografie. Stojí to za jednoduché kopírovanie a vloženie.

Neposkytujem Facebook ani žiadnym subjektom spojeným s povolením Facebook používať moje obrázky, informácie, správy alebo príspevky, či už v minulosti alebo v budúcnosti. S týmto vyhlásením oznamujem Facebooku, že je prísne zakázané zverejňovať, kopírovať, distribuovať alebo prijímať akékoľvek iné opatrenia proti mne na základe tohto profilu a / alebo jeho obsahu. Obsahom tohto profilu sú súkromné a dôverné informácie. Porušenie súkromia môže byť potrestané zákonom (UCC 1-308- 1 1 308-103 a Rímskym štatútom).

POZNÁMKA: Facebook je teraz verejným subjektom. Všetci členovia musia napísať takúto poznámku. Ak chcete, môžete túto verziu skopírovať a prilepiť. Ak nezverejníte vyhlásenie aspoň raz, bude to tiché povolenie používania vašich fotografií, ako aj informácii.”

Zdroj: facebook.com

Také niečo sme tu už mali

Portál omediach.com pripomína, že veľmi podobný hoax sa šíril aj v rokoch 2012, 2017 aj 2018. Autor aj vtedy odporúčal text nezdieľať, ale skopírovať a vložiť odznova.

Prečítajte si tiež:
Slovenskí väzni vyrobili 7000 rúšok za šesť dní

Pritom sa užívatelia nemusia báť, stačí si opäť pripomenúť podmienky užívania Facebooku. Nájdete ich na tomto linku. O žiadnych podobných novinkách sa nepíše. Užívatelia si sami prispôsobujú svoje súkromie – teda či danú fotku alebo status uvidí verejnosť, priatelia alebo napríklad priatelia priateľov.

Ak s pravidlami Facebooku nesúhlasíte, môžete si na sociálnej sieti zmazať účet.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií