fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Facebook testuje spoplatnené články. Ako fungujú?

Máte tip? napíšte nám mailom

To, že si môžeš článok otvoriť priamo na Facebooku (bez potreby otvárania stránky v prehliadači), určite vieš. Práve táto zázračná vec je nazvaná Instant articles. No a modrý gigant začína testovať sekciu, v ktorej bude takýto obsah spoplatnený.

facebook-instant-art

V praxi by to malo fungovať nasledovne. Ty ako používateľ zaplatíš poplatok (subscription fee) a nejaké informačné médium podľa tvojho výberu ti sprístupní “platené články“, ktoré sú pre bežných návštevníkov neprístupné. Na výber budeš mať z dvoch možností resp. balíčkov. Prvý ti umožní prečítať za poplatok 10 takýchto spoplatnených článkov a za zvyšné si budeš musieť zaplatiť znovu – tzv. metered. Druhý ti dovolí nahliadnuť do článkov, ktoré vydavateľ určí ako spoplatnené – tzv. freemium.

Testovanie momentálne prebieha v USA a je obmedzené iba na zariadenia so systémom Android. Novinka znie celkom zaujímavo, nakoľko tebe ako používateľovi bude sprístupnený exkluzívny obsah. Na druhej strane sa môžeme dostať do situácie, kedy príde i poplatok za samotné prihlásenie do siete Facebook.

Zdroj: engadget.com, theverge.com

Prečítajte si tiež:
Ženy v Indii, ale i vo svete začali nosiť masky kráv. Chcú nimi upozorniť na vážny problém
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií