fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Amerike bude platiť zákaz fajčenia na všetkých verejných plážach a v parkoch

Máte tip? napíšte nám mailom

Patríte k tým, čo si či už kvôli upokojeniu, alebo skrátka pre chuť radi zapália? V Amerike to už na plážach nebude možné. 

Guvernér amerického štátu New Jersey má v úmysle podpísať zákon zakazujúci neriadené fajčenie v priestoroch všetkých verejných pláží a parkov.

Píše o tom agentúra AP.

Guvernér Phil Murphy, člen Demokratickej strany, navštívi podľa správy AP v piatok ráno miestneho času pobrežné mesto Long Branch, aby tam podpísal novú legislatívu. Tú prijal ešte v júni zákonodarný orgán tohto amerického štátu. A tak sa Američania budú musieť naučiť, že fajčiť na pláži sa skrátka nemá.

Zákon, ktorého schváleniu predchádzalo niekoľko nevydarených pokusov, konkrétne neuvádza, či budú na jeho dodržiavanie dohliadať plavčíci, polícia alebo niektorý iný orgán.

V súlade so zmienenou úpravou môže na pláži vzniknúť priestor vyhradený pre fajčiarov, zaberajúci najviac 15 percent z celkovej plochy pláže. Fajčenie bude takisto možné v priestoroch parkovísk.

Pokuta za nerešpektovanie novoprijatého zákona bude vo výške 250 dolárov za prvý priestupok. Pri treťom sa vyšplhá až na 1000 dolárov.

Prečítajte si tiež:
5 zrúcanín hradov v okolí Bratislavy, ktorých návštevu spojíte s krásnou turistikou

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/v-new-jersey-zakazu-fajcenie-na-pla/338076-clanok.html

Foto: https://www.express.co.uk/news/uk/650847/No-smoking-First-smoke-free-beach-in-Britain-unveiled-in-Pembrokeshire

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií