fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fakty o Angeline Jolie: Má slovenské korene a jej dcéra chce byť mužom

Angelina Jolie patrí k popredným menám v Hollywoode. Je uznávaná po celom svete  pre  jej neprekonateľnú krásu, ale aj pre  fenomenálne pôsobenie v charite. Herečka je držiteľkou ceny Akadémie a troch Zlatých glóbusov. Hollywoodská herečka patrí k najvyššie plateným herečkm. Prinášame vám  zaujimavé fakty o Angeline Jolie, ktoré ste pravdepodobne nevedeli:

Máte tip? napíšte nám mailom

1 Začínala ako modelka

Angelina Jolie začala kariéru ako modelka na naliehanie jej matky, keď mala iba 11 rokov.

2 Hereckú kariéru začínala v siedmich rokoch

Ako herečka začala svoju hereckú kariéru filmom, ktorý napísal jej otec Jon Voight  Lookin ‘to Get Out. Mala vtedy iba sedem rokov.

3 Angelina Jolie má slovenské korene

Medzi ďalšie fakty o Angeline Jolie patrí aj to, že jej otec Jon Voight  sa narodil 29. decembra 1938 v meste Yonkers v štáte New York. Jeho starým otcom bol Juraj Vojtko, ktorý pochádzal z Košíc. V roku 1890 sa presťahoval do USA spolu s manželkou Helenou. Spolu mali mali štyri deti a jedným z nich bol Elemír Vojtko, profesionálny hráč golfu, ktorý si kvôli svojej kariére zmenil meno na Elmer Voight.

fakty o angeline Jolie
Angelina so svojim otcom Jonom Voightom. Zdroj: nickiswift.com

4 Z dcéry Shiloh Jolie-Pitt bude chlapec

Angelina Jolie chcela byť vždy tou najlepšou matkou a mnohé rozhodnutia nechávala na svojich deťoch. Ako sama tvrdila, ony predsa vedia, čo chcú. Aj preto svoju dcéru Shiloh Jolie-Pitt v rozhodnutí stať sa chlapcom v plnej miere podporuje. Nikdy ju nenútila hrať sa s bábikami, ani obliekať si šaty. Kým niektorí rodičia by 13-ročnému dieťaťu nikdy nedovolili, aby takto hazardovalo so svojím životom, Angelina Jolie jej v tomto dôležitom rozhodnutí nebráni. Zahraničné médiá dokonca prišli s informáciou, že si oficiálne zmenila meno na John a začala hormonálnu liečbu. V 18-tich rokoch tak bude môcť podstúpiť operáciu, aby sa  konečne stala chlapcom.

Prečítajte si tiež:
Pápež František spovedal teenagerov priamo uprostred námestia svätého Petra!

Pozri tiež: Dcéra Angeliny Jolie sa už rozhodla: Shiloh Jolie-Pitt bude chlapcom

5 Vyhodili ju zo školy

Jolie už v mladom veku bola nezvládnuteľná. Ako 14-ročnú ju vyhodili zo školy.

6 Prvú svadbu mala s Lee Millerom

V roku 1996 sa vydala za Lee Millera. Na svadbu si obliekla tmavé kožené nohavice a bielu košeľu. Manželstvo však trvalo iba tri roky, po ktorých sa Jolie v roku 2000 vydala za Billyho Bob Thorntona.

fakty o angeline jolie
Angelina Jolie s jej prvým manželom Jonny Lee Millerom. Zdroj: heavy.com

7 Zmenila si priezvisko

Herečka si 12. septembra 2002 upravila priezvisko a vymazala z neho – Voight – vymenila ho len za Angeline Jolie. Urobila tak mesiac po tom, čo jej otec Voight poskytol svoj neslávny rozhovor spoločnosti Access Hollywood, kde povedal, že Angelina trpí psychickými problémami už od detstva.

8 Predala fotky svojich detí

Predala prvú fotografiu dcéry Shiloh za 4,1 milióna dolárov a prvé fotografie jej novonarodených dvojčiat za 14 miliónov a darovala peniaze na charitu.

fakty o ageline jolie

9 Dcéra Shilon má namíbijské občianstvo

Prvá dcéra Shiloh je namíbijským občanom, keďže ju herečka v Namíbii porodila.

Prečítajte si tiež:
Ženy zbystrite pozornosť. S touto unikátnou kabelkou si svoj obľúbený nápoj vychutnáte kdekoľvek

10 Angelina Jolie má 17 tetovaní

Jej telo zdobí množstvo tetovaní, pričom ich význam je častokrát predmetom dohadov. Medzi jednu z najviac potetovaných herečiek Hollywoodu patrí rozhodne Angelina Jolie. Citáty, mantry, súradnice miest, kde sa narodili jej deti. Jednoducho povedané, jej tetovania majú vždy veľmi špeciálny význam.

Pozri tiež. Záhadné symboly na tele Angeliny Jolie: TOTO znamenajú jej tetovania!

Zdroj: Wikipedia.com, pluska.sk, dailymail.co.uk,nickiswift.com
Titulná fotka zdroj: elle.com, hollywoodlife.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií