fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máme falšovateľov lístkov na MS v hokeji, odkazujú policajti z NAKA. Zasahovali v Poprade aj Spišskej Novej Vsi

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia Slovenskej republiky dnes na svojej sociálnej sieti oznámila, že zadržala falšovateľov lístkov na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Tie sa budú konať v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019.

„Policajti expozitúry Bratislava národnej protizločineckej jednotky NAKA PPZ v súčasnej dobe vykonávajú v rámci akcie „Macejko“ domové prehliadky a prehliadky iných priestorov v mestách Poprad a Spišská Nová Ves v rámci trestného stíhania pre zločin podvodu v súvislosti s predajom vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach. V rámci prebiehajúcej akcie boli zadržané zatiaľ dve podozrivé osoby,” píšu.

Ako zistiť, že sú falošné?

Následne zverejnili ďalší status týkajúci sa toho, ako zistiť, že lístky nie sú pravé.

„Vopred vytlačené lístky – pri vizuálnom pohľade viete zistiť, že nesedí koncové číslo podujatia v ľavom hornom rohu, ktoré má byť 82. Taktiež nesedí výpočet DPH z ceny lístka. Samotný bar kód je tiež falošný, čo je už ale nemožné letmým pohľadom overiť.

E-ticket na vytlačenie doma – tu faktografické údaje sedia, problémom je bar code. Je badateľné, že nie je úplne “kvalitný” a nie je v poriadku.”

Napríklad DPH si vieme jednoducho prepočítať: pri cene lístka bez DPH 60 eur by cena s DPH bola 72 eur, pri vyššej cene 65 eur by to bolo 78. Na falošných lístkoch je výsledný suma 75 eur.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 6. března 2019

Polícia preto odporúča kupovať lístky od autorizovaných predajcov.

Prečítajte si tiež:
V Číne sa zavádzajú obmedzenia mládeže od hráčskej spoločnosti
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií