fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fanúšikovia Harryho Pottera jasajú: Vzniká nový dokumentárny seriál

Máte tip? napíšte nám mailom

Dokumentárny seriál s názvom Fantastic Beasts: A Natural History bude mapovať čarovné zvery fiktívneho sveta. 

Aj napriek tomu, že sú fanúšikovia magického sveta Harryho Pottera vo vytržení z čakania na tretie pokračovanie úspešnej série Fantastické zvery, BBC sa rozhodla, že si pre milovníkov čarovania pripraví prekvapenie.

Príbeh o mladom čarodejníckom učňovi, Harry Potterovi, z pera britskej spisovateľky J. K. Rowlingovej, zožal obrovský úspech, rovnako ako voľné pokračovanie príbehu o Fantastických zveroch. Televízna stanica BBC sa preto rozhodla, že svet magických tvorov predstaví aj v dokumentárnom cykle. 

Dokumentárny seriál

O tom, že BBC chystá nový dokumentárny seriál, informovala britská verejnoprávna televízia na svojom webe. Hlavnou myšlienkou dokumentu bude odhaľovať magické tvory žijúce od Sibíri až po Madagaskar.

View this post on Instagram

Watching: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018). My story with the whole Harry Potter universe is a little different. When the books came out someone told me I should read these books. I read 6 pages of the first book and I said “nope…not for me”. I like complicated philosophical books and classics. Then I watched the first two movies and really couldn’t see the appeal of this universe…. until 3 years ago when I went to Universal Studio and i was so impressed with the Harry Potter section of the park that I wanted to be a fan so bad!! I therefore watched all of the movies and enjoyed them more basically because they remind me of the theme park. I even know what my Harry Potter house is when before I couldn’t even name them. So yes I am watching this movie only because of feel nostalgic of my time in Orlando.

A post shared by A Movie A Day (@amoviea_day) on

Pomocnú ruku s natáčaním podali tvorcom Warner Bros a londýnske Prírodopisné múzeum (Natural History Museum), pričom výsledný produkt odvysiela britská stanica BBC. 

Nový dokumentárny film predstaví naozaj čudesné tvory, ale aj tie, ktoré už mali fanúšikovia Harryho Pottera možnosť vidieť, alebo si o nich aspoň prečítať. Na obrazovkách sa zjavia kentaury, exotické vtáky, fénixovia či obrie chobotnice. 

Magická výstava

Premiéra nového dokumentárneho filmu zatiaľ nie je známa, no od 16. januára sa začínajú predávať vstupenky na výstavu. Pripravilo ju londýnske Prírodopisné múzeum v súvislosti s novým dokumentom a nazýva sa Fantastic Beasts: The Wonder of Nature.  

https://www.instagram.com/p/BmGrMI5FVzm/

Nový dokument bude sprevádzať Stephen Fry, ktorý nahovoril audioknihy Harryho Pottera.

“Veľmi sa teším zo spolupráce BBC, jej legendárnej jednotky Natural History a magického múzea Natural History Museum. Verím, že všetkým priblížime tie najúžasnejšie stvorenia, aké kedy videli,” povedal Stephen Fry, ktorý sa teší zo vzájomnej spolupráce s BBC.

Nový dokumentárny cyklus je zatiaľ v štádiu príprav, a tak je možné, že fanúšikovia magického sveta skôr uvidia tretie pokračovanie série Fantastické zvery a ich výskyt. Premiéra je zatiaľ naplánovaná na 11. novembra 2021. 

Tešíte sa na nový dokumentárny cyklus? Dajte nám vedieť v komentári. 🙂

Zdroj: BBC 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií