fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Fanúšikovia sa opäť predviedli: požiar aj napadnutý kapitán

Máte tip? napíšte nám mailom

Fanúšikovia sa opäť predviedli. Derby Slovana s Trnavou sa nezaobišlo bez pomoci záchranných zložiek. 

Vonku práve doznievajú posledné teplé slnečné lúče. Nedeľa vylákala mnohých ľudí nielen za prírodou, kultúrou, ale aj za športom. Futbalové zápasy sa na Slovensku stále tešia popularite. Na štadióny chodia nielen muži, ale celé rodiny s malými deťmi, starými rodičmi, či mnoho študentov. Mnohých láka príjemná atmosféra a športový duch, ktorý sa pomyselne vznáša nad veľkým ihriskom. Niektorí so zatajeným dychom sledujú priebeh zápasu, iní sa neulakomia ani na potlesk, či výkriky šťastia, keď padne gól.

Fanúšikovia si opäť zarobili na prúser 

A potom tu máme samostatnú kategóriu, ktorá sa nazýva fanúšikovia. Oddelený sektor, dva tábory, vlajky, transparenty. Na tom by predsa nič nebolo zlé, pretože práve podpora z tribúny poháňa hráčov vpred.

V poradí 154. zápas medzi Trnavou a Slovanom (2-0) v rámci 8. kola novej sezóny Fortuna ligy sa opäť nešťastne zapísal do histórie. Postarali sa o to, ako už u nás býva zvykom, fanúšikovia oboch futbalových tímov. Derby sprevádzali sprísnené bezpečnostné opatrenia. Fanúšikovia hostí prišli do Bratislavy po 16.00 a policajní ťažkoodenci ich sprevádzali až na Tehelné pole. Oba fanúšikovské kotly zaplnili svoje sektory do posledného miesta a futbalový zápas sa mohol začať. Obyčajné skandovanie im však nestačilo. 

Prečítajte si tiež:
Najväčšia skládka odpadu v Číne mala vydržať ešte 25 rokov, je plná

Požiar aj napadnutie hráča za Spartak

Hlučná atmosféra sa však nepáčila ani hlásateľovi, ktorí obe skupiny fanúšikov niekoľkokrát upozornil, aby sa zdržali hanlivých skandovaní, používania nepovolenej pyrotechniky či hádzania predmetov na ihrisko. Kvôli ich vyčíňaniu bol niekoľkokrát prerušený zápas. Fanúšikovia zahádzali bránku, ba dokonca, pred bránku Dominika Greifa dopadla svetlica. 

Benzín do ohňa priliali aj samotní hráči, keď sa po druhom góle Trnavy rozhodli, že si to medzi sebou vybavia. V tom momente po bitke zatúžil aj jeden divák. Počas šarvátky medzi futbalistami utiekol usporiadateľskej službe a cez sieť bránky zhodil na zem kapitána tímu Spartak Trnava. To však nestačilo.

Počas zápasu sa fanúšikovia dočkali aj nemalého požiaru, ktorý spôsobil zapálenie jedného z transparentov. Nuž, urobte si svoj vlastný názor, či takéto nešportové správanie patrí na futbalový štadión medzi deti a či takáto podpora fanúšikov naozaj pomáha futbalistom počas zápasu: 

 

Disciplinárna dohra

Po vzhliadnutí videa zrejme mnoho z vás pokrútilo hlavou a určite ste si niekde medzi hnevom a nepochopením položili rečnícku otázku, načo je toto vôbec dobré?

Prečítajte si tiež:
Mladá žena nasadla do auta Uber-u. Keď jej o chvíľu pípla správa, ostala v šoku

Zápas medzi Trnavou a Slovanom nie je jediný, kde si fanúšikovia urobili zlé meno. Slovan čaká na definitívne rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) o treste za rasistické pokriky fanúšikov v zápasoch európskych pohárov. UEFA im vymerala trest, ktorý sa týkal uzavretia štadióna na jeden duel Európskej ligy, finančnej pokuty a ročnej podmienky. Futbalový klub sa proti takému verdiktu odvolal.

Prinášame vám aj malú ukážku správania sa fanúšikov a divákov počas minulých futbalových zápasov, kde sa fanúšikovia opäť predviedli:

Napadnutie trénera: 

Fanúšikovia nevyčíňajú len na štadióne: 

Zdroj: sport7.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií