fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri vstupe na štadión netrpezliví fanúšikovia ušliapali ženu, tragédia sa odohrala priamo pred očami jej manžela

Máte tip? napíšte nám mailom

Fanúšikovia ušliapali ženu pri vstupe do Národného štadióna v Harare, potvrdila to Zimbabwianska futbalová asociácia. Stalo sa tak v nedeľu pred kvalifikačným zápasom Afrického pohára národov proti Kongu.

Podľa správ miestnych médií bola Mai Tadiwa bola zabitá brutálnym spôsobom. Netrpezliví fanúšikovia sa tlačili na štadión a ženu ušliapali. Celá udalosť sa odohrala priamo pred očami jej manžela.

„Naša úprimná sústrasť patrí rodine a priateľom fanúšičky Warriors,” povedal pre skysports.com hovorca futbalovej federácie v Zimbabwe.

„Budeme pokračovať v úsilí o to, aby sa procesy na vstupných miestach urýchlili a aby sa zabránilo opakovaniu takýchto nešťastných udalostí,” dodal.

Správanie davu na štadiónoch v Afrike je často nečakané a neprispieva tomu ani  podvodný predaj falošných vstupeniek na kľúčové zápasy. Tým sa umelo zvyšuje počet ľudí, ktorí sa snažia dostať na štadión. Toto číslo je často krát vyššie ako samotná kapacita štadióna. 

Zápas pokračoval aj napriek tragédii. Zimbabwe vyhralo výsledkom 2:0 a zabezpečilo si miestenku na Africký pohár národov.

Zdroj: skysports.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií