fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Farebné fotky holokaustu, z ktorých mrazí: West poukazuje na hrôzu vojny

Máte tip? napíšte nám mailom

Joachim West na svojom blogu, instagrame a facebooku poukazuje na hrôzu II. svetovej vojny prostrednícvom  farebných fotiek holokaustu, z ktorých mrazí.

Tento týždeň si celý svet pripomínal oslobodenie koncentračného tábora v Osvienčime Sovietmi.  ,,Zdá sa mi, že farebné fotky pomôžu ľuďom lepšie pochopiť obete holokaustu,” povedal Joachim. Podľa prieskumov sa zistilo, že mnohí mladí a dokonca ani dospelí nemajú základné vedomosti o tom, čo sa stalo. Mladý Američan sa rozhodol vyfarbiť a upraviť fotky, aby ľudia nikdy nezabudli na hrôzu holokaustu.

Nikdy nezabudnem na tváričky malých detí, ktorých telá sa zmenili na kúdeľ dymu pod tichou modrou oblohou.“ – Elie Wiesel, ktorá prežila holokaust.

,,Pri príležitosti tohto výročia som zafarbil výber fotografií zhotovených počas prvých mesiacov roku 1945, pretože zvyšok sveta si úplne uvedomuje hrôzy nacistického holokaustu. Bol to ten najťažší projekt, na ktorom som kedy pracoval. Zvyčajne ma baví zafarbovanie fotografií, pretože tento proces postupne oživuje subjekty, čo je celkom pekné. Tento projekt bol však úplne iný a znepokojujúci, pretože obrázky sú šokujúce.” Popisuje Tom Marshall, fotografický farbiteľ a reštaurátor, ktorý taktiež vyfarbil fotky.

Prečítajte si tiež:
Plyšový medveď rozdáva objatia. Človeka zamrazí, až zistí o čo ide!

Fotky okrem iného obsahujú: Svadobné obrúčky nájdené počas oslobodenia koncentračného tábora Buchenwald, farebnú fotografiu z koncentračného tábora v Osvienčime, farbenú fotku z koncentračného tábora Dachau, farebnú fotku katolíckej dievčiny – Czesława Kwoka – 1942-43, obnovená farebná fotografia – Poľsko – 1939-40

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií