Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Farmár Oravec sa musí ospravedlniť Tkáčovi za výrok o výpalníctve a zaplatiť tisícovú ujmu

Samotný Tkáč v tejto súvislosti povedal, že medzi kritikou jeho podnikania a hrubou lžou musí existovať hranica.

2.6.2023 (SITA.sk) – Farmár František Oravec sa musí verejne ospravedlniť podnikateľovi Patrikovi Tkáčovi za výroky, ktorými ho spájal s trestnou činnosťou a zaplatiť nemajetkovú ujmu 5 000 eur. Ako informovala finančná skupina J&T, rozhodol o tom Krajský súd v Košiciach. Rozhodnutie súdu je právoplatné.

Skupina v tlačovej správe pripomenula, že Oravec ešte v roku 2019 pozval novinárov pred budovu súdu v Košiciach a tam okrem iného uviedol: „Toto je schéma vypaľovania skupinou Patrika T. na skupinu Oravec.“ Tieto a ďalšie výroky prevzali niektoré médiá a portály na sociálnych sieťach.

Zásah do osobnostných práv

Súd v tejto súvislosti v rozsudku skonštatoval, že „zverejnením informácie o trestnej činnosti určitej osoby, ktorá však v čase zverejnenia tejto informácie nebola preukázaná právoplatným rozhodnutím súdu, dochádza k neoprávnenému zásahu do osobnostných práv takejto osoby„.

Takisto zdôraznil, že „ak je konkrétna fyzická osoba spájaná s kritizovanou alebo odsudzovanou činnosťou alebo osobou, ide spravidla o zásah do práva na česť a dôstojnosť takej osoby„.

Obvinenie z výpalníctva

Preto je podľa rozsudku Oravec povinný verejne sa Tkáčovi ospravedlniť, a to formou verejného vyhlásenia uskutočneného pred hlavným vchodom do budovy Okresného súdu Košice II, na ktoré je povinný pozvať zástupcov médií.

Samotný Tkáč v tejto súvislosti povedal, že medzi kritikou jeho podnikania a hrubou lžou musí existovať hranica. „Keď niekto mňa, mojich partnerov, moju rodinu krivo obviní z výpalníctva a podobnej trestnej činnosti, len preto, aby sám získal prospech, považujem za správne nemlčať a zákonným spôsobom sa brániť,“ uviedol.

Viac k témam: Súdy, výzva na ospravedlnenie
Zdroj: SITA.sk – Farmár Oravec sa musí ospravedlniť Tkáčovi za výrok o výpalníctve a zaplatiť tisícovú ujmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií