fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sú mladí a úspešní: Forbes do rebríčka 30pod30 zaradil Farskú aj Šeligu, organizátorov protestov Za slušné Slovensko

Máte tip? napíšte nám mailom

Magazín Forbes každoročne zverejňuje rebríčky úspešných mladých ľudí pod 30 rokov. Tento rok sa doň dostali organizátori iniciatívy Za slušné Slovensko Karolína Farská a Juraj Šeliga.

Nespokojnosť s politickou situáciou a pretrvávajúcimi kauzami vyvrcholila v roku 2017 Veľkým protikorupčným pochodom, na ktorom sa zúčastnilo tisíce ľudí po celej krajine. Iniciátorkou bola vtedy 18-ročná Karolína Farská, ktorá v aktivitách pokračovala aj v nasledujúcom roku.

Po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice sa stala súčasťou skupiny ľudí vytvárajúcich iniciatívu Za slušné Slovensko. Pridal sa k nim aj vyštudovaný právnik Juraj Šeliga. Spolu sa stali tvárami demonštrácií, ktoré sme na našom území zažili prvýkrát od Nežnej revolúcie a ovplyvnili ľudí po celom svete.

Zdroj: zaslusneslovensko.sk

V krátkom rozhovore pre Forbes okrem iného prezradili, v akom Slovensku by chceli žiť.

J. Šeliga: „Chcel by som žiť v krajine, kde každý, bez ohľadu na to, či sa narodil v Bratislave, Stropkove alebo v Námestove, bude mať šancu dostať kvalitné vzdelanie. Keď sa mu stane krivda, súdy a orgány ochrany práva k nemu pristúpia úplne rovnako bez ohľadu na to, kto to je alebo aký je jeho spor.”

K. Farská: Želám si, aby Slovensko bolo krajinou, na ktorú budú môcť byť jej obyvatelia hrdí. Želám si, aby sa ľudia vedeli spoľahnúť na inštitúcie, ktoré tvoria túto krajinu, a ľudí, ktorí ju zastupujú, a želám si, aby boli všetci na Slovensku vypočutí, aby to nebolo len o Bratislave a Košiciach, ale napríklad aj o Telgárte, Medzilaborciach alebo Nových Zámkoch.”

Zdroj: forbes.sk

Prečítajte si tiež:
Amerika si pripomína 14. výročie atentátu na Dvojičky
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií