fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FBI odporúča zakryť webkamery. Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Len prednedávnom obletela fotografia Marka Zuckerberga celý internet. Ten si na nej zakrýval páskou svoju webkameru. Dôvod, prečo to robil je vcelku jednoduchý. Ide údajne o bežný spôsob špehovania ľudí, tvrdí James Comey – riaditeľ FBI. ,,Ak prídete do ktorejkoľvek vládnej kancelárie, všetci zamestnanci majú na svojej malej webkamere malú nálepku, ktorá ju zakrýva. Je to veľmi dobrá vec.” dodal James. Týmto postupom môžeš teda veľmi jednoducho zabrániť niekomu, aby videl každý tvoj pohyb.

c4a2348938fb4f229af9700075eaec61-ed

V roku 2010 sa stal v Pensylvánii kuriózny prípad. Škola nainštalovala do študentských notebookov softvér, ktorý ich sledoval a fotografoval. Na podnet jedného zo študentov bolo neskôr zahájené vyšetrovanie a táto nelegálna činnosť bola odhalená. Vyšetrovanie dospelo k záveru, že sa zhotovilo viac ako 56 000 obrázkov študentov zachytených počas spánku či počas prezliekania. Škola obhajovala svoj čin tým, že išlo o softvér, ktorý sledoval používateľa v prípade odcudzenia notebooku.

Hackeri v súčasnosti využívajú cenovo dostupné softvérové riešenia. Napríklad preklikom škodlivého linku z mailu sa program nainštaluje do tvojho počítača a dokáže na diaľku aktivovať webkameru, zaznamenávať čo píšeš ba dokonca dokáže pristupovať k fotografiám uloženým v počítači. Podľa najnovších údajov je infikovaných viac ako pol milióna počítačov po celom svete.

Prečítajte si tiež:
Inšpirujeme sa #1: Plánujete postaviť dom, alebo sa radi kocháte inými? Toto je zopár príkladov modernej architektúry

Zdroj: engadget.commojandroid.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií