fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Fekišovce majú pokračovanie! Tento raz sa vyznamenalo zastupiteľstvo v Špačinciach

Máte tip? napíšte nám mailom

Obecné zastupiteľstvo opäť baví internet. Tento raz sa vyfarbili v Špačinciach a témou boli obedy zadarmo. Ako to dopadlo?

Nie je tomu dávno, čo slovenský internet valcovalo video z obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach. Nenápadnej malej obci na východnom Slovensku sa tak dostalo popularite a pozornosti, ako nikdy predtým. Niektorí idú aj teraz z videa do kolien, avšak to, čo vidíme, je skutočný obraz neprofesionálneho prístupu starostky. Pripomína viac hodiny za školskými lavicami, keď panovačná „pani profesorka” zneužíva svoju autoritu. Spôsob, akým sa k jednotlivým poslancom správa, je jednoducho neakceptovateľný a hraničí s porušovaním zákona. Na starostke si vtedy zgustol aj komik Fero Joke. 

Pripomína zastupiteľstvo v Špačinciach déjà vu?

Podobný cirkus sa odohral tento raz na opačnej strane Slovenska. V Špačinciach, neďaleko Trnavy neovládli na obecnom zastupiteľstve emócie jedna z poslankýň a starosta. Hlavným problémom boli obedy zadarmo, ktoré úplne zadarmo predsa len nie sú. Nakoľko sa logicky s týmto zavedením počet stravníkov zvýši, školské jedálne sú nútené zvýšiť personálne kapacity, ale aj rozšíriť technické zázemie. Koniec koncov, aj samotní rodičia budú na obedy doplácať z vlastného vrecka. Pomôcť by mali aj samosprávy. Podľa slov expremiéra Roberta Fica to nemalo byť pre mestá a obce veľkou záťažou, no prax ukazuje, že to nie je až tak jednoduché.

Prečítajte si tiež:
Prieskum: Počas koronavírusu silnie Smer-SD aj Sme rodina

Celý konflikt otvorila poslankyňa Viera Vančová, ktorej sa nepáči výrok poslancov NR SR Erika Tomáša a Roberta Fica. Tí povedali, že obce si vymýšľajú a obedy zadarmo nie sú pre nich finančnou záťažou. Kritizovala tak starostu, ktorý má s Robertom Ficom fotku a rovnako vo voľbách za jeho stranu SMER aj kandidoval.Bolo by dobré, keby si sa opýtal svojich spolupracovníkov, nech dajú riešenie. Tuto sa fotíte so smeráckym vedením, dávate si to na Instagram, akoby to bolo nejaká chvála v dnešnej dobe,” povedala poslankyňa Vančová.

Špačince

Toto sú Fekišovce iné. Toto sú Špačince. Teraz tutok šeci očúvajce, čo já vám jako starosta tejto krajiny hovorím. Mne človek nebude určuvat s kým sa ja fotím. Winner of the day, poslankyňa Viera Vančová <3(Ak chcete preskočiť na akciu a rovno si pozrieť, ako sa komunikuje so smeráckym starostom, tak si to pretočte na 1:30)Video celkom zábavné, ale skromne odhadujem, že v Špačinciach poslanci výpovede dávať nebudú. Titulky sme strašne dlho vyrábali z odposluchu, urobili sme najlepšie ako sa dalo. Niečomu sa fakt nedalo rozumieť.

Zveřejnil(a) Zomri dne Pátek 27. září 2019

Starosta samozrejme reagoval slovným útokom a v zasadacej miestnosti sa strhla ostrá hádka. „Ty sa nestaraj do toho, s kým sa ja budem fotiť. Ma tu neurážaj a neurážaj ani mojich spolustranníkov, ani jeho, dobre? To si vyprosujem. S kým sa ja odfotím, to je môj problém,” reagoval.

Prečítajte si tiež:
Nová vojna na SK scéne?! Rytmus sa pustil do Twiinsiek, tie sa však nenechali a rozhodli sa mu to vrátiť

Pozrite si celé video a svoj názor na situáciu nám kľudne napíšte do komentára.

Video zverejnila stránka Zomri. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií