Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pionierom cez 14 štátov Európy a mnoho iného: festival Cestou necestou prináša extra premietania

Chce nás navnadiť na letné tripy

Teploty začínajú prudko stúpať, zakrátko nás zavalia 40-stupňové horúčavy a vy sa už pomaly, ale isto chystáte na vytúžené dovolenky či poriadne tripíky. Lebo cestovanie nás robí šťastnými.

Preto festival Cestou necestou pripravil EXTRA letné premietania pre inšpiráciu od 15. mája do 12. júna 2019 v 9 slovenských mestách.

Banskej Bystrici, Martine, PopradeNitre sa môžeš tešiť na dlhoočakávaný film LADA Svetom – Na žiguli cez Himaláje, ktorý posúva hranice znesiteľného a ukazuje, že cestovanie nie je vždy len oddych. 😊

V slovenských mestách taktiež pocestujeme za najkrajšími miestami Nového Zélandu. Na prednáške Tomáša Grígera sa ocitneme ako v príbehu na druhom konci sveta.

Žiguli aj LADA, Liptov aj Uganda či Nový Zéland

Z domáceho prostredia sa môžete tešiť na Korunu Liptova – úctyhodný výkon Danky Ivanovovej. 400 kilometrov a 60 000 metrov celkového prevýšenia v podobe historicky vôbec prvého ženského, ako aj mužského letného prechodu.

Zdroj: Cestou necestou

„Jánošík“, ktorý utiekol do Nepálu či do Indie za Dalajlámom, ale aj mesto duchov – Černobyľ. Čierny kontinent bude mať zastúpenie v podobe perly Afriky – Ugandy.

Pre veľký úspech sa predstaví aj Rudo so svojím pionierom cez 14 štátov Európy a Československá expedícia Maroko na dvoch Patroloch 2018.

Zdroj: Cestou necestou

Na záver majú pripravenú čerešničku pre všetkých naozajstných dobrodruhov v podobe sólo plavby po zabudnutých ostrovčekoch na Bahamách už 22. 5. 2019 na pravidelných prednáškach Cestami necestami #37 v bratislavskej Nervose.

cestou necestou

VIAC INFO o podujatiach získaš na webe festivalu Cestou necestou.

Zdroj: TS

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií