fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico je hrdý, že Smer-SD prispel k pádu vlády a priblížil jediné východisko so súčasnej krízy (video)

Strana Smer-SD je pripravená podporiť návrh o štátnom rozpočte za predpokladu, že prejde určitými úpravami.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.12.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico je hrdý, že jeho strana prispela k pádu vlády. „Nasledujúci týždeň bude rozhodujúci. Je dobré, že vláda v demisii je pod tlakom možného vytvorenia úradníckej vlády. Tlak má zabezpečiť, že sa v Národnej rade (NR) SR dohodneme na predčasných parlamentných voľbách,” uviedol Fico na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Rozpad hnutia OĽaNO

Zároveň dodal, že je skeptický. „Je len veľmi malá pravdepodobnosť, že budeme schopní zmeniť Ústavu SR tento týždeň, keď vidím, ako sa hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti rozpadá,” tvrdí predseda Smeru-SD. Taktiež si myslí, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) nechce predčasné voľby, pretože chce podporovať túto vládu a byť jej súčasťou.

Fico tvrdí, že predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) bude žiadať o čo najrýchlejšie stretnutie. „Myslím si, že sa premeškali tri dni. Už v piatok malo byť rokovanie lídrov politických strán a v pondelok sme už mali rokovať o prvých veciach. Ideálne by bolo, keby sa stretnutie uskutoční v nedeľu 18. decembra v popoludňajších hodinách,” vyhlásil Fico.

Prečítajte si tiež:
Pri prepustení z pôrodnice je dojčených viac než 81 % novorodencov, 53 % z nich je dojčených ešte vo veku šesť mesiacov

Referendum nadobúda životný význam

Zdôraznil, že jeho strana je pripravená podporiť návrh o štátnom rozpočte za predpokladu, že prejde určitými úpravami.

„Máme návrhy, ktoré predložil poslanec Ladislav Kamenický (Smer-SD). Navrhoval presunutie určitých zdrojov do sociálnej oblasti, zdravotníctva a školstva. Ak koalícia chce podporu rozpočtu, bude musieť rešpektovať naše pozmeňujúce návrhy,” doplnil.

Predseda Smeru-SD je zároveň presvedčený, že januárové referendum môže byť jediným východiskom zo súčasnej krízy. „Referendum nadobúda životný význam pre slovenskú demokraciu, pretože by garantovalo, že predčasné parlamentné voľby by mohlo vyvolať len 76 poslancov v parlamente,” zdôraznil.

Zároveň uviedol, že keby dosiahli predmet referenda v parlamente zmenou ústavy, tak do nej budú chcieť zakomponovať ustanovenie, ktoré umožní nekonanie referenda.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Smer-SD, Referendum o zmene ústavy, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico je hrdý, že Smer-SD prispel k pádu vlády a priblížil jediné východisko so súčasnej krízy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Príbuzný exministra Žigu sa má postaviť pred súd v decembri
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií