Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu

Strana Smer-SD podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa uskutoční v piatok 21. júla.

20.7.2023 (SITA.sk) – Bývalý predseda vlády a líder Demokratov Eduard Heger vyzval predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby stiahol svoj návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Podľa Hegerových slov je zbytočná.

Pán Fico, dohoda medzi samosprávami a vládou je na stole. Nezaťažujte ľudí svojou kampaňou a zrušte schôdzu. Sú to desiatky tisíc eur, ktoré chcete minúť zo štátneho rozpočtu len kvôli vlastnej reklame. Je to zbytočná schôdza a vaše ,dôrazné žiadanie´ žiadny problém nevyrieši,“ uviedol Heger v tlačovej správe.

Ďalej tvrdí, že peniaze pre samosprávy v štátnom rozpočte sú, pretože jeho vláda pre ne vyčlenila 200 miliónov eur. Zároveň verí, že úradnícka vláda samosprávam vyplatí zvyšných 108 miliónov eur.

Strana Smer-SD podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa uskutoční v piatok 21. júla. Pod návrh sa okrem poslancov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu (Život-NS). Strana sa prostredníctvom schôdze pokúsi požiadať úradnícku vládu, aby uvoľnila kompenzáciu 108 miliónov eur pre obce, mestá a samosprávy. Ak sa im finančne nepomôže, situácia sa podľa Fica dramaticky zhorší. V štátnom rozpočte na rok 2023 je schválená rezerva vo výške 860 miliónov eur práve na kompenzácie vysokých cien energií. „Bola dohoda, že z týchto peňazí pôjde 200 miliónov práve pre mestá, obce a vyššie územné celky, ale k tomu nedošlo,“ tvrdí Fico.

Viac k témam: mimoriadna schôdza, Opozícia, Predseda strany Demokrati, Predseda strany Smer-SD, Samosprávy, Výzva
Zdroj: SITA.sk – Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií