fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico nevzdáva boj o nový termín predčasných volieb, smeráci napísali list prezidentke Čaputovej (video)

Robert Fico uviedol, že pokiaľ nebude hlava štátu na list reagovať, pristúpia k návrhu na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 28. februára 11:27

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sa v otvorenom liste obrátila na prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zvolala stretnutie predsedov parlamentných politických strán a spoločne rokovali o zmene termínu predčasných parlamentných volieb zo septembra na jún alebo 1. júl.

V hre aj mimoriadna schôdza

„Pokiaľ budú niektoré politické strany naďalej trvať na podmienke vymenovania úradníckej vlády, mám ako predseda politickej strany za stranu Smer-SD poverenie rokovať o vyslovení dôvery a podpory takejto úradníckej vláde,” citoval predseda Smer-SD Robert Fico stanovisko v liste na utorňajšej tlačovej besede.

Dodal, že si počkajú na vyjadrenie prezidentky Čaputovej a podľa toho sa rozhodnú, kedy podajú ďalší návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Fico zároveň uviedol, že pokiaľ nebude hlava štátu na list reagovať, pristúpia k návrhu na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze.

Hlas-SD by na stretnutie prišiel

Podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš na utorňajšej tlačovej besede povedal, že ak prezidentka Čaputová zvolá stretnutie predsedov parlamentných politických strán, ktorí by spoločne rokovali o zmene termínu predčasných parlamentných volieb zo septembra na jún alebo 1. júl, zástupcovia strany Hlasu sa na ňom zúčastnia.

Prečítajte si tiež:
OĽaNO podporí Ľuboša Machaja ako nového generálneho riaditeľa RTVS (video)

„Hlavnú zodpovednosť za to, že voľby do Národnej rady SR sa budú konať až 30. septembra, nesú vládni poslanci parlamentu, ale spoluzodpovedná je aj prezidentka Čaputová,” myslí si Tomáš. Zároveň vyzval hlavu štátu, aby urobila maximum pre to, aby sa voľby konali v júni, prípadne 1. júla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Fico nevzdáva boj o nový termín predčasných volieb, smeráci napísali list prezidentke Čaputovej (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií