Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami

 Prerušenie komunikácie vraj potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť“.

20.11.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť“.

Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií,“ uviedol premiér.

Súčasne pripomína, že rešpektuje právne predpisy, a teda povinnosť orgánov verejnej moci poskytovať médiám informácie o svojej činnosti a zdôrazňuje, že účelom takejto povinnosti je garantovať pravdivé, všestranné a včasné informovanie verejnosti.

Viac k témam: Médiá, Novinári, Predseda vlády, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií