fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico pripomenul prípad zosnulého advokáta Krivočenka, porušenie ľudských práv by podľa neho malo mať dôsledky (video)

Fico zopakoval zámer odoberať výsluhové dôchodky policajtom, ktorí vyšetrovali medializované kauzy.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.2.2023 (SITA.sk) – Závery o porušení ľudských práv, ktoré na základe kontrol vyvodí verejný ochranca práv, by mali mať právne dôsledky. Uviedol to vo štvrtok na tlačovej konferencii predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Pripomenul pritom prípad advokáta Ľubomíra Krivočenka, ktorý zomrel v dôsledku ochorenia COVID-19 vo väzbe. Do nej bol vzatý pre obvinenie v kauze Dobytkár.

Spomenul prípad zosnulého advokáta

V jeho prípade bývalá ombudsmanka Mária Patakyová podľa Fica v marci 2022 skonštatovala, že „v dôsledku nesprávneho manažmentu zdravotnej starostlivosti došlo k porušeniu základného práva na ochranu zdravia“.

My nemôžme len tak skonštatovať – no tak zomrel,” povedal Fico. Podľa neho by sa v tomto prípade malo postupovať, ako keď Ústavný súd SR konštatuje porušenie ľudských práv. „Môže prijať nejaké rozhodnutie napríklad ohľadom zadosťučinenia,” skonštatoval šéf Smeru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Chce zobrať dôchodky niektorým policajtom

Fico zároveň zopakoval zámer odoberať výsluhové dôchodky policajtom, ktorí vyšetrovali medializované kauzy.

Prečítajte si tiež:
Čambal ako kandidát Smeru a SNS zabojuje o kreslo trnavského župana, Fico ocenil jeho skúsenosti (video)

Ak raz bude nejaké rozhodnutie, ktoré bude konštatovať, že došlo k porušeniu základných práv ľudí a to porušenie nastalo aj tým, že sa nepostarali, zle konali, urobili úmyselne a oni spôsobili to porušenie, tak musí byť nejaký dôsledok,” vyhlásil Fico.

Doplnil, že takýto zákon už v súčasnosti existuje. „Ale treba ho ešte sprecizovať, aby neboli vôbec žiadne pochybnosti,” dodal Fico.

Viac k témam: Akcia “Dobytkár”, Ľudské práva, Predseda strany Smer-SD, Väzba, Verejný ochranca práv, Výsluhový dôchodok
Zdroj: SITA.sk – Fico pripomenul prípad zosnulého advokáta Krivočenka, porušenie ľudských práv by podľa neho malo mať dôsledky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií