Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico sa vysťahoval z Bonaparte: Odniesol si parkety, kuchynskú linku aj dvere

Robert Fico sa vysťahoval z Bonaparte. Vzal so sebou podlahové parkety, vodovodné batérie aj dvere. Byt zostal neobývaný. 

Robert Fico býval v Bonaparte, v byte daňového podvodníka Ladislava Bašternáka, zhruba sedem rokov. Byt však opustil a správkyňa Bašternákovho majetku Lenka Ivanová potvrdila, že ide do dražby. Informoval o tom Denník N. 

Pokračovanie pod reklamou

Bývalý premiér sa vysťahoval z Bonaparte

Podnikateľa Ladislava Bašternáka s kontaktmi na ľudí zo Smeru a Mariana Kočnera odsúdili 14. marca 2019 na päť rokov väzenia a prepadnutie majetku vrátane tohto bytu. Správkyni jeho posunutie do dražby trvalo celý rok. Nájomná zmluva na obývanie bytu v Bonaparte skončila Ficovi ešte v októbri 2019 a odvtedy čelí obrovskej kritike, pretože býval a naďalej zotrval v byte daňového podvodníka.  

Bytový komplex sa nachádza na jednom z najdrahších miest v Bratislave. Jeho vyvolávacia cena je 1,67 milióna eur vrátane garážových stojísk. Cenu podľa Denníka N určila znalkyňa Jana Pecníková. Ide o cenu, ku ktorej sa bude počas dražby prihadzovať najmenej po 3000 eur.

Ivanová určila dražbu na 16. marca v hoteli Hradná brána v Devíne a zábezpeka na účasť na nej je 49-tisíc eur. Správkyňa zároveň určila termíny obhliadok bytu na 2. a 3. marca.

Fico si odniesol parkety, kuchynskú linku aj dvere

Fico sa z bytu definitívne vysťahoval a podľa viacerých médií si so sebou odniesol všetko, čo sa dalo, pretože po bývalom premiérovi zostal byt v neobývanom stave. Neodniesol si z neho len bežné zariadenie, ale aj podlahové parkety, vodovodné batérie či dvere.

Pokračovanie pod reklamou

https://www.instagram.com/p/B7WZCX1HkR3/

Robert Fico sa do bytu nasťahoval aj s rodinou v roku 2012.  A keďže byt nebol v tom čase zariadený, bývalý premiér musel investovať aj do jeho luxusného zariadenia.

Premiér to vtedy vysvetľoval tým, že potrebuje mať na stretnutia s inými štátnikmi reprezentatívne priestory. Bývanie v byte daňového podvodníka Ladislava Bašternáka stálo Roberta Fica 2650 eur mesačne.

Čo si myslíte o tom, kde doteraz býval Robert Fico? Dajte nám vedieť v komentári.

reklama
Zdroj aktuality.sk Denník N

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií