Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ficova vláda ohrozuje schopnosť krajiny bojovať proti korupcii a chrániť rozpočet únie. Europarlament bude hovoriť s Radou a Komisiou

Parlament to avizoval na svojej webstránke.

10.4.2024 (SITA.sk) – Európsky parlament sa vo štvrtok chystá pýtať Európskej komisie a Rady Európskej únie () na to, ako chcú riešiť kontroverzné reformné návrhy vlády slovenského premiéra Roberta Fica. Parlament to avizoval na svojej webstránke.

Očakáva sa, že poslanci v europarlamente zopakujú obavy zo slovenských plánov na reformu trestného zákona, ktorá podľa nich ohrozuje schopnosť krajiny bojovať proti korupcii a chrániť rozpočet EÚ.

Zrejme tiež budú varovať pred zmenami vo fungovaní verejnoprávnych médií, pričom pravdepodobne zdôraznia, že takéto plány sa budú musieť posúdiť vo svetle nedávno prijatého zákona EÚ o slobode médií, keďže obmedzujú ich nezávislosť.

Europoslanci už vyjadrili obavy zo situácie v oblasti právneho štátu na Slovensku v januári. O slovenských reformách diskutovali s Komisiou aj vo februári a sloboda médií na Slovensku bola témou aj počas marcovej rozpravy v pléne.

Viac k témam: Europoslanci, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Korupcia, Právny štát, Premiér Slovenskej republiky, Rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Ficova vláda ohrozuje schopnosť krajiny bojovať proti korupcii a chrániť rozpočet únie. Europarlament bude hovoriť s Radou a Komisiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií