fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už viete, aký film si pozriete s vašou polovičkou na Valentína? Tento bude baviť aj mužov

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Valentína bude rozhodne zaujímať aj mužskú populáciu. Romantická komédia Srdcu nerozkážeš je nakrútená podľa skutočného príbehu.

Kumail, narodený v Pakistane, je stand-up komik, občasný vodič Uberu a veľký fanúšik Aktov X. S výrazne konzervatívnou rodinou sa však presťahoval do Ameriky, kde mu matka dohadzuje stále nové a nové pakistanské dievčatá vhodné na vydaj. Na jednom stand-up vystúpení Kumail stretá študentku psychológie Emily. Obaja si okamžite padnú do oka a zo záležitosti na jednu noc sa stáva niečo viac.

Nádejný vzťah ale preruší náhla choroba, kvôli ktorej sa Emily dostane do umelého spánku. V nemocnici Kumail spoznáva jej svojráznych rodičov, s ktorými si aj napriek prvopočiatočným komplikáciám buduje pekný vzťah. Počas celého filmu je prítomná poriadna dávka humoru, ktorá vyplýva ako z kultúrnych nerovností, tak aj zo životných situácií, ktoré pozná snáď každý z nás.

Romantická komédia so štipkou drámy je nakrútená podľa skutočných udalostí. Kumail Nanjiani a Emily V. Gordon sú reálni ľudia a zároveň autori scenára. Úlohu režiséra prevzal Michael Showalter a okrem Kumaila si vo filme zahrali aj Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano, Aidy Bryant, Bo Burnham, Adeel Akhtar, Linda Emond, Anupam Kher a ďalší.

Prečítajte si tiež:
Angličtina pre samoukov ukrýva niekoľko trikov

Zaujímavosti

  • Kumail Nanjiani je veľký fanúšik Aktov X. V epizóde Mulder a Scullyová stretávajú monštrum si dokonca aj zahral.
  • Romantická komédia prerozpráva skutočný príbeh amerického komika, ktorý vo filme hrá sám seba.
  • Skutočná Emily priznala, že to, že ju Kumail nechcel predstaviť rodine, vyvolávalo v ich vzťahu napätie.
  • Scéna, kde Terry (Ray Romano) spomína hru “Throw the Chalk at Jimmy”, bola improvizovaná.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií