Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už viete, aký film si pozriete s vašou polovičkou na Valentína? Tento bude baviť aj mužov

Na Valentína bude rozhodne zaujímať aj mužskú populáciu. Romantická komédia Srdcu nerozkážeš je nakrútená podľa skutočného príbehu.

Kumail, narodený v Pakistane, je stand-up komik, občasný vodič Uberu a veľký fanúšik Aktov X. S výrazne konzervatívnou rodinou sa však presťahoval do Ameriky, kde mu matka dohadzuje stále nové a nové pakistanské dievčatá vhodné na vydaj. Na jednom stand-up vystúpení Kumail stretá študentku psychológie Emily. Obaja si okamžite padnú do oka a zo záležitosti na jednu noc sa stáva niečo viac.

Nádejný vzťah ale preruší náhla choroba, kvôli ktorej sa Emily dostane do umelého spánku. V nemocnici Kumail spoznáva jej svojráznych rodičov, s ktorými si aj napriek prvopočiatočným komplikáciám buduje pekný vzťah. Počas celého filmu je prítomná poriadna dávka humoru, ktorá vyplýva ako z kultúrnych nerovností, tak aj zo životných situácií, ktoré pozná snáď každý z nás.

Romantická komédia so štipkou drámy je nakrútená podľa skutočných udalostí. Kumail Nanjiani a Emily V. Gordon sú reálni ľudia a zároveň autori scenára. Úlohu režiséra prevzal Michael Showalter a okrem Kumaila si vo filme zahrali aj Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano, Aidy Bryant, Bo Burnham, Adeel Akhtar, Linda Emond, Anupam Kher a ďalší.

Zaujímavosti

  • Kumail Nanjiani je veľký fanúšik Aktov X. V epizóde Mulder a Scullyová stretávajú monštrum si dokonca aj zahral.
  • Romantická komédia prerozpráva skutočný príbeh amerického komika, ktorý vo filme hrá sám seba.
  • Skutočná Emily priznala, že to, že ju Kumail nechcel predstaviť rodine, vyvolávalo v ich vzťahu napätie.
  • Scéna, kde Terry (Ray Romano) spomína hru „Throw the Chalk at Jimmy“, bola improvizovaná.
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií