Opäť sa pripravuje film podľa známej hry Gears of War!

Opäť sa pripravuje film podľa známej hry Gears of War!

Podarí sa už konečne natočiť snímku k tomuto filmu?

V Hollywoode sa opäť oficiálne chystá nakrúcanie snímky, ktorá je inšpirovaná hernou predlohou. Nemusí však ísť o adaptáciu tejto hry. Informoval o tom v živom vysielaní Rod Fergusson zo štúdia The Coalition, ktorý má tento projekt momentálne pod palcom. Na produkcii sa podieľa aj Microsoft a v spolupráci s filmovým štúdiom Universal. Veľa podrobností však neprezradil. Prípravy na natáčanie sú zatiaľ len v rannom štádiu a nie je zatiaľ známe ani meno režiséra či scenáristu.


Zmyslom filmu však nemá byť okopírovať dej z tejto hry. Štáb chce podľa slov Fergusson natočiť, čo najlepší film inšpirovaný hrou Gears of War, nebude však ísť o vernú kópiu hry. Upozornil, že treba brať ohľad na to, že pôjde o film, ktorý bude určený širšej verejnosti a nielen fanúšikom hry. Tvrdí, že ak by filmári okopírovali všetko podľa hry, nevznikla by z toho nutne kvalitná snímka. Gears of War na striebornom plátne tak nebude kópiou hry, ale ohromí diváka svojím vlastným spôsobom.

Rod Fergusson fanúšikov na film lákal už v júli tohto roku, kedy naznačil, že sa niečo chystá, no nechcel prezradiť nič viac. Avšak sľúbil, že sa čoskoro verejnosť dozvie viac. Tiež vtedy dodal, že je nadšený tým, čo budúcnosť prinesie. Samozrejme, ešte nie je známy ani len približný termín, kedy film príde do kín.

O filme na motív tejto hry sa hovorilo už dávno. Už v roku 2007 získala práva na snímku spoločnosť New Line Cinema. Tento projekt sa však nepodarilo zrealizovať. Neskôr, v roku 2012 sa opäť objavili správy o tom, že film vznikne, no ale ani vtedy to nevyšlo. Tak dúfajme, že do tretice sa to podarí.

Zdroj: hrej.cz

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dlho očakávaný trailer na Spidermana je tu!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*