fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Filmové novinky: Na čo sa môžeme tešiť v júni?

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď sa predstava pohodového večera, pochopiteľne, u ľudí líši, kino je (takmer) vždy dobrý nápad. Trochu vypnúť, zabudnúť na okolitý svet a nechať sa pohltiť dejom filmu. S pukancami a vychladeným nápojom v ruke, alebo pre tých náročnejších, užívajúcich si film plnými dúškami, pokojne aj naprázdno bez zbytočných vecí.

Aké filmové novinky nám ponúkajú kiná počas letného júna?

Piemiéra 14. 6.:

Ja, Simon

Každý si zaslúži veľkú lásku. Ale pre Simona je to trochu zložitejšie, nikto totiž netuší, že je gay. On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Film je adaptáciou rovnomenného bestselleru Becky Albertalliovej a je vtipným a otvoreným príbehom o dospievaní, vzrušujúcej ceste k nájdeniu seba samého a hlavne o hľadaní pravej lásky. „Film Ja, Simon má potenciál osloviť veľa ľudí a pomôcť im spôsobom, o ktorý sa ešte nikto nepokúšal,“ verí Nick Robinson, predstaviteľ Simona.

Luis a ufóni

Pokiaľ  ste si mysleli, že vo vesmíre je život, mali ste, samozrejme, pravdu. Nad dohľadom modrej planéty krúži obrovský medzihviezdny krížnik plný ufónov rôznych tvarov, veľkostí a s úplne náhodným počtom očí, uší alebo rúk. Traja mimozemskí kamaráti si naladia vysielanie teleshoppingu a okamžite sa zamilujú do špeciálneho, bezkonkurenčne najlepšieho masážneho matraca za tú najlepšiu cenu. Je báječný a musia ho mať. Rozhodnú sa, že si ho zaobstarajú a potajomky sa k nám vydajú v lietajúcom tanieri. Sú ale nemotorní, robia hlúposti a namiesto hladkého pristátia stroskotajú.

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Pablo Escobar. Meno, ktoré ste už určite počuli. Myslíte si ale, že už o ňom viete všetko? V novom trileri Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný sa v úlohe legendárneho narkobaróna predstaví oscarový a charizmatický Javier Bardem. Sfilmovaný príbeh jedného z najväčších zločincov všetkých čias má prekvapivého rozprávača: novinárku a televíznu celebritu, ktorá s Escobarom prežila vášnivý milenecký vzťah. Vo filme ju hrá Bardemova životná partnerka Penélope Cruz.

Prečítajte si tiež:
Najlepšie filmy na Netflixe 2020: 8 filmov, ktoré by ste mali vidieť tento mesiac

Taguj

Každý rok sa na jeden mesiac stretne partia súťaživých kamarátov, ktorí sa s plným nasadením a bez akýchkoľvek pravidiel nechávajú strhnúť hrou – naháňačkou, ktorú hrávajú už od prvej triedy. Riskujú svoje krky, prácu a vzťahy len preto, aby mohli toho druhého chytiť a vykríknuť: „Si to!“ Tento rok sa termín naháňačky prekrýva s dátumom svadby nepremožiteľného hráča, z ktorého sa tak stáva ľahký cieľ. Ale on vie, že prichádzajú… a je na to pripravený.

Premiéra 21.6.:

Jurský svet: Zánik ríše

Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Teda na Isla Nubar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, až dovtedy, kým sa samotným exponátom nepodarilo utiecť. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom.

Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už druhýkrát v dejinách hrozí vyhynutie.

Láska bez bariér

Jocelyn je úspešný podnikateľ, sukničkár a nenapraviteľný klamár. Snaží sa zviesť mladú a krásu Júliu predstieraním, že je telesne postihnutý. Ale ona mu predstaví svoju sestru Florence, ktorá je na invalidnom vozíku.

Režisér filmu Franck Dubosc, ktorý je aj autorom scenára a predstaviteľom hlavného hrdinu, prezrádza: „Vždy som  chcel vyrozprávať milostný príbeh založený na rozdiele, ktorý nie je ani kultúrny, ani spoločenský, ale fyzický. Tí, ktorí sú osudom odsúdení na invalidný vozík, sa od ostatných nijak neodlišujú. Sú iní len na prvý pohľad. Nechcem nikoho poučovať. Len chcem ukázať, že je potreba sa zaujímať o to, čo je vo vnútri každého človeka. Všetci môžeme žiť vzpriamene. Ak to chceme…“ 

Premiéra 28.6.:

Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema

Príbeh sa začína na malom ostrovčeku Morrowland. Žije tu len päť obyvateľov. Jedným je rušňovodič Lukáš, ktorý má starú lokomotívou Emu. Jedného dňa prišiel na ostrov poštár a priniesol záhadný balík, v ktorom je bábätko.

Prečítajte si tiež:
Najlepšie slovenské filmy za posledných 5 rokov

Sicario 2: Soldado

V pokračovaní úspešného thrilleru eskaluje vojna drogových kartelov, v ktorej neplatia žiadne pravidlá. Po tom, ako narkomafia rozšíri svoje pole pôsobnosti a začne prevádzať cez americko-mexickú hranicu hľadaných teroristov,  rozhodne sa federálny agent Matt Graver (Josh Brolin) opäť kontaktovať záhadného Alejandra (Benicio Del Toro), ktorý v neľútostnom boji s miestnym bossom prišiel o celú rodinu. Jeho metódy boja so zločincami nie sú v medziach zákona, ale v istých situáciách nemá ani vláda USA iné riešenie. Keď však Alejandro unesie dcéru miestneho bossa, prekročí hranicu, spoza ktorej niet návratu. Bol by naozaj ochotný obetovať život dieťaťa v záujme nejakého vyššieho cieľa a spochybniť tým všetko, pre čo doteraz bojoval?

Som sexy

Byť sexy je najviac a každá žena je tak krásna, ako sa sama cíti. V komédii Som sexy hrá Amy Schumer úplne obyčajnú ženu „krv a mlieko“, ktorá po údere do hlavy začne samu seba vidieť a vnímať ako super kočku. A tiež sa podľa toho začne správať.

Psí detektív

Jeden z najlepších policajných psov sa musí v prestrojení zúčastniť na prestížnej výstave psov, aby so svojím partnerom z FBI odhalili medzinárodný gang pašerákov zvierat.

Trubadúr zo Salzburgu – Artmax opera

A na záver niečo pre milovníkov opier a vysokej kultúry. Po veľkom úspechu v opere La Traviata sa sopranistka Anna Netrebko na vrchole svojej popularity pravidelne vracia do veľkej festivalovej sály Salzburského festivalu. Tentoraz Netrebko svieti ako Leonora v tragickej opere Giuseppe Verdiho Trubadúr s Plácido Domingom ako gróf di Luna.

Verdiho opera bude v kinách už od 26. júna.

No čo, vybrali ste si niečo? My rozhodne áno a neviem sa dočkať!

Zdroj: Cinemax

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií