fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 filmy, o ktorých budete premýšľať ešte pár hodín

Mali ste už niekedy taký čudný pocit po dopozeraní filmu, že ste nad tým filmom rozmýšľali ešte istý čas? My vám teraz predstavíme pokračovanie štyroch filmov, po ktorých takýto pocit určite budete mať! Sú to filmy rôznych žánrov, od mysterióznych, romantických až po sci-fi.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vykúpenie z väznice Shawshank (1995)

Film, ktorý ma síce už 22 rokov, no vždy vie okúzliť. Andy Dufresne bol obvinený z vraždy, prichádza do väznice Shawshank, v ktorom sa spriatelí s Redom. Film je natočený podľa poviedky Stephena Kinga, rozpráva o priateľstve a nádeji na lepšie časy. Tim Robbins a Morgan Freeman dáva filmu neskutočne kvalitné herecké obsadenie. Film už získal mnoho ocenení, 7-krát bol dokonca nominovaný na Oskara za najlepší film, hercov v hlavných rolách, najlepší scenár, kameru, hudbu, strih a zvuk. My už len prezradíme, že koniec filmu je veľmi prekvapivý, preto sme ho aj do tejto série zaradili.

Koža, v ktorej žijem (2011)

Veľmi psychologicka a ťažko pochopiteľná dráma, ktorá skutočne nie je pre každého diváka. Roberu Ledgard je veľmi svojský plastický chirurg, ktorý testuje nový druh kože, vďaka ktorej mohol zachrániť svoju manželku v aute, ktoré explodovalo. Túto kožu ale začal testovať na niekom inom. Na niekom, kto sa až priveľmi podobá na jeho zosnulú manželku. No kto v skutočnosti je záhadná žena? Rozuzlenie deja je veľmi zaujímavé a nečakané.

Prečítajte si tiež:
Opäť sa blíži katastrofa! Kedy príde Deň nezávislosti - Nový útok?

E. A. Poe: Archa bláznov (2014) (Náš tip)

Film na štýl Prekliatého ostrova, no možno ešte zaujímavejší. Čerstvo vyštudovaný lekár Edward príde praxovať do odľahlej psychiatrickej liečebne, kde Dr. Lamb má trochu svojské spôsoby liečby svojich pacientov. V liečební je taktiež krásna Eliza, do ktorej sa Edward na prvý pohľad zamiluje. Vo filme je množstvo zvratov, ktoré vás prekvapia. Všetko je iné, ako sa v skutočnosti zdá, preto si film pozrite až do úplného konca.

Ctihodný občan (2009)

Ctihodný občan je presne ten typ filmu, počas ktorého ostanete v napätí až do poslednej sekundy. Gerard Butler sa predstavuje ako muž, ktorému pred očami vyvraždia rodinu. Veľmi nízky trest pre vraha ho donúti zobrať veci do vlastných rúk. V meste Philadelphia sa začínajú odohrávať záhadné vraždy, za ktorými môže stať iba jeden muž – no on je vo väzení.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií