Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsky šiestak počas vypočúvania políciou povedal, že v škole strieľal, lebo ho šikanovali

Chlapec postrelil troch spolužiakov, pričom jeden z nich zomrel.

3.4.2024 (SITA.sk) – Dvanásťročný žiak vo Fínsku strieľal v škole preto, lebo ho šikanovali. Uviedla to polícia kraja Itä-Uusimaa s tým, že šiestak to povedal počas vypočúvania a túto informáciu potvrdilo aj predbežné vyšetrovanie.

Streľba sa odohrala v utorok v škole v meste Vantaa neďaleko Helsínk, ktorú podozrivý začal navštevovať tento rok. Chlapec postrelil troch spolužiakov, pričom jeden z nich zomrel. Podozrivého zatkli za menej ako hodinu v oblasti hlavného mesta.

Strelec použil zbraň „podobnú revolveru“. Na pištoľ mal licenciu príbuzný podozrivého, ktorého bezprostredne neidentifikovali.

Minimálny vek trestnej zodpovednosti vo Fínsku je 15 rokov, čo znamená, že podozrivý nemôže byť formálne zatknutý. Podozrivú osobu mladšiu ako 15 rokov môže polícia vypočuť a následne odovzdať orgánom sociálnoprávnej ochrany detí.

Vo Fínsku bol pre streľbu v stredu štátny smútok.

Viac k témam: Šikana, Streľba v škole
Zdroj: SITA.sk – Fínsky šiestak počas vypočúvania políciou povedal, že v škole strieľal, lebo ho šikanovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií