fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Profesorka Fiona?! Najznámejšie hrošie mláďa na svete má výchovnú silu

Máte tip? napíšte nám mailom

Zrejme najslávnejšie predčasne narodené hrošie mláďa zo Cincinnati Zoo okrem toho, že teší svojich fanúšikov na sociálnych sieťach, pomáha aj predávať širokú škálu merchu. Je tiež výchovno-vzdelávacou a literárnou silou, hrdinkou pol tucta kníh a populárnym objektom knižných a učebných aktivít.

Najnovšiu knihu s názvom „Zachraňujúca Fiona“ (Saving Fiona) napísal riaditeľ zoo Thane Maynard.

Fiona
Zdroj: facebook.com/Cincinnati Zoo & Botanical Garden

„Naučila nás veľa,“ hovorí Maynard. Fiona je najmenším hrochom, ktorý prežil. Narodila sa takmer o dva mesiace skôr, vážila 29 kilogramov, čo je tretina hmotnosti bežného mláďaťa hrocha obojživelného a nebola schopná stáť či sať mlieko.

Zamestnanec zoologickej záhrady ručne dojil jej matku Bibi a Smithsonianská národná zoo vo Washingtone taktiež pomohla vyvinúť špeciálnu techniku. Zdravotné sestry z miestnej detskej nemocnice tiež pomáhali.

„Každý deň sme boli ako klbko nervov,” povedal Maynard o prvých šiestich mesiacoch Fiony po jej narodení v januári 2017.

Jeho kniha sa zmeriava na mladých čitateľov a rozpráva Fionin príbeh „proti nepriazni osudu“, zatiaľ čo predkladá aj fakty o hrochoch, ako napríklad to, že môžu predbehnúť ľudí, sú to bylinožravce a môžu byť nebezpečné – kvôli svojej veľkosti (až do 2 ton).

“Súčasťou misie zoo je verejné vzdelávanie,” povedal jej riaditeľ.  Kniha oslovuje deti a rodiny s odkazom nádeje – nikdy sa nevzdávať. Celkovo sa predali desiatky tisíc kníh o Fione od rôznych autorov a ilustrátorov.

Pedagógovia hovoria, že pre študentov sú hodiny na tému zvierat atraktívne.

Fiona bola na obálke troch vedeckých a školských časopisov, ktoré zasiahli milióny študentov. Išlo napríklad o matematické úlohy, ako je zistenie, koľko vaní by vyplnila voda v jej zoologickej záhrade.

“Všetci sa do nej jednoducho zamilujú,” povedala Stephanie Smithová, redaktorka pre Scholastic News 3-6. “Deti to doslova zhltnú. Uľahčuje to učenie.”

Pozrite si video špeciálnych momentov Fiony 🙂

Zdroj: https://apnews.com/8130c2092998415aab52cbd06831c903/Professor-Fiona?-Famous-baby-hippo-an-educational-force

Foto: https://apnews.com/8130c2092998415aab52cbd06831c903/Professor-Fiona?-Famous-baby-hippo-an-educational-forcehttps://www.facebook.com/cincinnatizoo/photos/a.96076385478.116723.61800120478/10156292308915479/?type=3&theater,

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií