fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Folklór inak! Mladý skladateľ Martin “Majlo” Štefánik predstavil energické Ľudove Mladistvá

Máte tip? napíšte nám mailom

Hudobný projekt Ľudové Mladistvá je zaujímavou novinkou na našom trhu, ktorý spája prvky folklóru, jazzu, vážnej a energickej modernej hudby. Fúzia zdanlivo nesúrodych prvkov vyvolá v každom milovníkovi hudby nezabudnuteľný zážitok v podobe umelecko-uceleného a profesionálneho hudobného prevedenia.

Skladby sú navyše obohatené autorskou kompozíciou talentovaného len 23-ročného skladateľa, klaviristu a zakladateľa projektu Martina “Majla” Štefánika. “Zrodu myšlienky vytvorenia projektu Ľudove Mladistvá predchádzalo napísanie a nahratie ôsmich variacií na tému “Ej, padá, padá rosička” v lete 2015,” objasnil Majlo zdroj inšpirácie pre vznik projektu.

“Ej, padá, padá rosička”

“Po úspešnom ohlase na skladbu som sa rozhodol pokračovať vo väčšom – farebnejšom zvuku, a tak tomu bude aj v budúcnosti,” dodal študent jazzu na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe Martin “Majlo” Štefánik. Okrem iného môžeme Majla vidieť aj na pódiu s osobnosťami, ako Emma Drobná, AMO, General Foxx, Celeste Buckingham, La3no Cubano a daľšími…

studio

Najnovšou štúdiovou nahrávkou z tvorivej dieľne je skladba „A ja taká čárna“, ktorú Majlo zverejnil minulý pondelok. Skladba vznikla v štúdiu Musae Polymnia pod taktovkou Juraja Lehutu, ktorý sa so svojim tímom postaral o zvuk aj videozáznam.

Prečítajte si tiež:
A je to tu! V Česku vznikol prvý song k obľúbenej hre POKÉMON GO.

„A ja taká čárna“

Hudobníci, ktorí skladbu nahrávali:
Martin “Majlo” Štefánik – klavír
Ján Kružliak ml. – husle
Jakub Kačic – bicie
Jozef Madola – basa
Peter Leto – cimbal
Adrián Líška – tympan, perkusie

Logo – Alica Kucharovič
Foto Majlo – Kristína Denková
Foto z koncertu – Michal Veselský
Foto studio – Kristína Denková

martin-stefanik

koncert

Zdroj: Tlačová správa

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií