fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: Alenu Zsuzsovú zadržali hneď po oslobodení. Pred Leopoldovom na ňu čakala NAKA

Dnes senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil Alenu Zsuzsovú v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Tomáša Szabóa odsúdili na 25 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred Leopoldovom dnes po prepustení na slobodu na Alenu Zsuzsovú čakala NAKA. Zsuzsová je podľa rozsudku Špecializovaného trestného súdu nevinná v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.  Alenu Zsuzsovú previezla na NAKA do Nitry, kde prokurátor navrhne jej opätovné vzatie do väzby.

Polícia má Alenu Zsuzsovú zatknúť za podozrenie z príprav vrážd právnikov Daniela Lipšica, Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Podľa informácií, by prípravné konanie mala stráviť vo väzbe.

Prezident PZ Peter Kovařík dnes na sociálnej sieti uviedol: „rozsudok súdu 1. stupňa plne rešpektujem. S napätím budem očakávať rozhodnutie odvolacieho súdu. Tak ako verejnosť a rodina, ani ja necítim zadosťučinenie. Polícia s prokuratúrou urobili maximum pre zabezpečenie dôkazov a sme stále pripravení v tom pokračovať, keď to bude potrebné.

Verím, že páchatelia neujdú spravodlivosti v prípade vraždy Jána a Martiny a ani v ostatných prípadoch, na ktorých intenzívne pracujeme.

Dnes NAKA zadržala obžalovanú Alenu Zs. v konaní pre prípravy medializovaných vrážd. Je to ďalší krok k tomu, že od presadzovania spravodlivosti neodstúpime.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií