fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: V Tatrách napadol sneh. Nasnežilo aj na Chopku

Naše hory sa opäť zabeleli, tentoraz aj v nižších polohách. Počas noci nasnežilo aj v Nízkych Tatrách.

Máte tip? napíšte nám mailom

V Tatrách opäť nasnežilo. Počas noci tam totiž napadol sneh. Včera naším územím prechádzal studený front, ktorý priniesol na Slovensko zrážky.

Počas noci klesli teploty v Tatrách pod hranicu mrazu, a tak zrážky padali v našich horách v snehovej forme. Snehu nebolo príliš veľa, okolo 2 až 3 centimetrov čerstvej nádielky, ale bolo ho dostatok na to, aby sfarbil krajinu na bielo.

Nemožno hovoriť o prvom snehu na Slovensku.Ten totiž padal už koncom septembra, a to na Lomnickom štíte.

Vtedy snežilo iba vo Vysokých, no tentoraz sa hranica sneženia posunula smerom nadol, približne okolo nadmorskej výšky 1 900 m. n. m.

Počas noci tak prvýkrát nasnežilo už aj Nízkych Tatrách. Okrem iného sa zabelel aj Chopok, ktorý leží v nadmorskej výške 2 023 m n. m.

Milovníkov zimy a najmä snehu určite poteší informácia, že sneží už aj v nižších polohách slovenských hôr. Veď nakoniec zimné obdobie už nie je tak vzdialené. Pozrite si našu fotogalériu so zasneženými tatranskými horami.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií