fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fotograf verzus dieťa s Downovým syndrómom! Kto urobil krajšie fotky?

Máte tip? napíšte nám mailom

Inšpiráciu pre vedenie “fotografického súboja” medzi otcom – profesionálnym fotografom a dcérou trpiacou Downovým syndrómom vznikla úplne náhodne a nečakane. Celé to začalo počas Kajinho školského výletu, na ktorý si so sebou zobrala fotoaparát. Ako každý otec aj on očakával, že jeho dcéra donesie stovky fotiek z výletu, avšak, nestalo sa. Kaja nafotila iba 5 fotiek, ktoré predstavovali tie najdôležitejšie spomienky z výletu – foto z utekajúcich polí, následne mora a pevniny, fotka samotného mora, fotka oblaku v tvare anjela a fotka zmrzliny.

Umenie, ktoré videl otec v dcériných fotkách ho inšpirovali k nečakanému dobrodružstvu. Po 5 rokoch fotenia sa totiž cítil vyprahnutý a bez inšpirácie. Hľadal nový smer, nový pohľad na veci. Napokon sa jeho príkladom, vzorom stala jeho vlastná dcéra Kaja. “Nikdy som neučil Kaju, ako fotiť, ale videl som, že má skvelé oko pre fotenie,” prezradil Kajin otec, Sebastian Luczywo.

Počas fotografického duelu fotili lesy, hory, východy a západy slnka, pričom obaja použili automatický režim a veľmi podobné objektívy. Taktika otca bola nechať dcéru fotiť ako prvú, aby spoznal jej spôsob nahliadnutia na objekty, a aby nebola ovplyvnená jeho štýlom fotenia. Celý projekt trval štyri mesiace. Prinášame fotky otca a dcéry. Prezraďte nám, koho fotky sa vám viac páčia?

Prečítajte si tiež:
Silvia Šuvadová na stretnutí s Andrejom Dankom: „Cítim božiu prítomnosť."

despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-2__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-3__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-4__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-5__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-6__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-7__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-8__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-9__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-10__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-11__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-12__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-13__880 despite-being-a-professional-photographer-i-decided-to-learn-anew-from-my-daughter-14__880

Zdroj www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií