fbpx
FOTOREPORT: Trenčín mesto módy 2018. Kto najviac zahviezdil?

FOTOREPORT: Trenčín mesto módy 2018. Kto najviac zahviezdil?

Uplynulý víkend žil celý Trenčín módou! Na výstavisku Expo Center Trenčín sa 14. a 15. septembra konal druhý ročník legendárneho módneho veľtrhu Trenčín mesto módy, ktorý po rokoch opätovne postavila na nohy riaditeľka Janka Jankovičová. Jej cieľom bolo prezentovať to najlepšie, najkvalitnejšie a najoriginálnejšie, čo sa momentálne na Slovensku a v Čechách vyrába. Okrem toho dostali priestor aj nádejní budúci módni návrhári a profesionálni štylisti, študujúci na odborných stredných a umeleckých školách po celom Slovensku. Svojou tvorbou a kreativitou vyrazili všetkým zúčastneným dych. Pestrým oživením výstavy bola aj kvalitná produkcia zo zahraničia, najmä z Maďarska, Rakúska a Poľska. Nechýbal však ani taliansky temperament alebo nemecká precíznosť. Presvedčte sa na vlastné oči v našom bohatom fotoreporte. 

Ponuka a spektrum výrobkov na módnom veľtrhu bolo skutočne široké a rozmanité, preto si mohol byť každý na 100 % istý, že si príde na svoje.

Tvorba žiakov stredných a umeleckých škôl

Z popolušiek princezné! Rozprávkové svadobné a pompézne spoločenské šaty premenili modelky razom na nadpozemské bytosti. Lesk miliónov kryštálikov osvecoval celú miestnosť a nejednému zúčastnenému sa od toľkej krásy tisli slzy do očí. Koniec koncov, presvedčte sa sami. Tie fotky doslova rozprávajú…

Zo sladkých princezničiek sa v momente stali vášnivé a drsné dominy. Pri prehliadke extravagantnej kolekcie Uncino nejeden muž zatajoval dych a ženám behali po rozume “kučeravé” myšlienky. Tieto odvážne kúsky nenechali nikoho v sále chladným…

Aby toho nebolo málo, na mólo nastúpila kolekcia sexy plaviek značky Relleciga. Rafinované strihy s priesvitnými čipkami im dodali punc luxusu a dokonalé modelky boli už len čerešničkou na torte. Svieža kolekcia priniesla do sály závan exotiky a prímorského sexappealu.

Napriek tomu, že sa to tam hemžilo krásnymi modelkami, najväčší potlesk zožali roztomilí drobci predvádzajúci kolekciu detského ľanového oblečenia značky Sidumilu, ktorí mali na predvádzacom móle svoju premiéru. Čistá detská radosť, nevinnosť a hanblivosť dodali modelom iskru, ktorá sa umelo nedá dotvoriť. Vôbec nás teda neprekvapilo, že si značka Sidumilu vyslúžila cenu TOP Detský výrobok roka. Tlieskame!

Zrazu však v miestnosti nastalo prítmie, spustila sa hrobová hudba a na mólo vystúpili božské bytosti. Napadlo by vám, že aj cirkev môže byť módnou inšpiráciou? Nie? Nasledujúce fotografie vás teda presvedčia o opaku. Kto hovoril, že “kostolná móda” musí byť nudná a puritánska?

Špičkový Lombardi Fashion House priniesol na mólo punc luxusu a výberových oblekov. Okrem dokonale sediacich strihov a kvalitných materiálov nejedného diváka potešili aj tváre známych osobností, ktoré si na okamih vyskúšali, aké to je byť “chodiacimi figurínami”.

Priestor na realizáciu a predvedenie svojej šikovnosti a zručnosti dostali aj mladí a talentovaní návrhári, ktorí si zmerali sily v súťaži Top Dizajnér roka 2018. Napriek tomu, že víťazom sa mohol stať len jeden, súboj to bol naozaj vyrovnaný a “mladá návrhárska krv” bola pre všetkých obrovskou inšpiráciou.

Okrem predvádzaných modelov bol program spestrený aj kultúrnou vložkou v podobe bojového umenia.

Krása rokmi pretkaná dala všetkým na vedomie, že už naše praprababičky mali neskutočne vycibrený vkus a nejedna módna ikona sa má ešte aj dnes od nich čo učiť. Bohato zdobené a farebne vyšívané kroje zo všetkých kútov Slovenska boli hotovou pastvou pre oči. Krása a temperament slovenských žien to len podčiarkol a zvýraznil. Nádhera!

Nejeden módny návrhár priniesol aj dávku jesennej či zimnej inšpirácie. Jeden kúsok krajší ako druhý, my by sme si skutočne nevedeli vybrať. A čo vy?

To, aké výstrelky (a šialenosti) momentálne frčia vo svete kaderníkov, nám priblížila extravagantná hairstylistka Timea Tungliová Vörösová. Mmmm, čo poviete? Na svadbu alebo ples by to asi vhodné nebolo… či?

Súbežne s hlavným programom prebiehali na vonkajšom pódiu súťaže, prehliadky a tanečné či hudobné vystúpenia aj pre tých najmenších.

Vďaka patrí aj moderátorom Valérovi Ferkovi, Karin Majtánovej a šarmantným ambasádorkám Kattiva – Kataríne Jakeš a Ivane Gáborík.

Celý veľtrh sa niesol v duchu hesla “z každého rožka troška”. Na svoje si prišli milovníci folklóru, extravagantnej módy, slow fashion či recyklovaných materiálov, domácej i zahraničnej výroby a v neposlednom rade tí, čo sa nedokážu nabažiť personalizovaných a jedinečných handmade výrobkov. Tak čo, vidíme sa budúci rok?

 

 

Autor: Dominika Bleščáková

Foto: Eva Jonisová

 

Zdroj: http://tmm.sk/

 

 

 

 

 

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)