fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzi majú nového hrdinu. Je ním imigrant bez dokladov, ktorý zachránil dieťa visiace z balkóna na štvrtom poschodí

Máte tip? napíšte nám mailom

Mamoudou Gassama sa stal vo Francúzsku novým hrdinom.

22-ročný Mamoudou Gassama je imigrantom, ktorý sa do Francúzska dostal z Mali a to nelegálne, bez dokladov. V sobotu bol tento mladík svedkom drámy, ktoré sa odohrávala na severe Paríža. Z balkónu jedného z obytných domov totiž viselo dieťa, ktoré sa síce držalo rímsy, no bolo len otázkou času, kedy mu dôjdu sily.

Ľudia, ktorí boli toho svedkom zalarmovali políciu i hasičov, no čakať na ich príchod bolo príliš riskantné. To si uvedomoval aj Mamoudou, ktorý sa rozhodol nečakať na pomoc záchranných zložiek a konať. Bez akéhokoľvek istenia a len za pomoci vlastných rúk sa ani nie za pol minúty vyšplhal na štvrté poschodie a 4-ročného chlapčeka, ktorému sa snažil neúspešne pomôcť sused, zachránil.

Zdroj: Daily Mail

“Videl som všetkých tých ľudí ako kričia. Autá trúbili. Vyšplhal som teda hore a vďaka bohu sa mi dieťa podarilo zachrániť. Keď už bolo v bezpečí, Pokračovanie na ďalšej strane

dostal som strach. Keď sme vošli do obývačky, roztriasol som sa a musel si sadnúť,” spomína na chvíle tesne po záchrane hrdina.

Prečítajte si tiež:
Posmievali sa jej, že má nechutné svaly, no predsa to dokázala

Jeho odvážny čin sa podarilo zachytiť ľuďom na video a to, samozrejme, pridali na internet, kde sa okamžite stalo virálnym. Pochvaly na imigrantovu osobu sa dostávali nielen zo strán bežných ľudí, ale i zo strán politických špičiek. Mladíkovi napríklad zavolala starostka Paríža, Anne Hidalgo, aby mu osobne poďakovala a ocenila jeho hrdinský čin. Počas telefonátu Mamoudou starostke prezradil, že sa sem dostal pred pár mesiacmi a túži tu začať nový život, načo dostal odpoveď, že je príkladom pre všetkých Parížanov a mesto ho podporí v snahe usadiť sa tu.

Mamoudou sa dokonca včera v Elysejskom paláci stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Ten mu oznámil, že sa stáva riadnym občanom Francúzska a dokonca mu ponúkol aj prácu v hasičskom zbore.

Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

Pozrite si záchrannú akciu v prevedení odvážneho mladíka

 

 

Zdroj: DailyMail, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií