fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Francúzsku sú rozšírené chlamýdie i kvapavka! Úrady vyzývajú turistov, aby si so sebou na dovolenku vzali vlastné kondómy

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak si z letnej dovolenky vo Francúzsku nechcete priniesť nechcený “suvenír,” mali by ste počúvnuť úrady.

Pokiaľ ste si naplánovali dovolenku vo Francúzsku, mali by ste sa mať na pozore predovšetkým na letné lásky a náhodné sexuálne styky, a pribaliť si so sebou i vlastné kondómy. Dôvodom je to, že predovšetkým v Paríži a na juhu sú rozšírené chlamýdie a kvapavka. Upozorniť na to sa rozhodli holandské úrady.

Podľa Holanďanov nie sú prezervatívy rovnako dostupné v rozličných krajinách a preto by sa turisti na ich dostupnosť nemali spoliehať a vziať si ich so sebou už z domu. Nechránený sex totiž predstavuje veľké riziko a to nielen vo Francúzsku.

Práve vo Francúzsku sa ale podľa úradníkov z Amsterdamu nakazilo chlamýdiami v roku 2016 nakazilo až 267-tisíc ľudí, pričom v roku 2012 bolo zaznamenaných iba 76-tisíc prípadov. Rovnako nepriaznivý stúpajúci trend je aj pri kvapavke. Tou sa v roku 2016 nakazilo viac než 50-tisíc ľudí a 4 roky predtým bolo nakazených len 15-tisíc.

Najviac ohrozenou skupinou, čo sa týka pohlavných chorôb, sú ľudia vo veku od 15 do 24 rokov. Francúzky prieskum pritom preukázal, že až 48 percent miestnych nepoužíva pri pohlavnom styku kondómy. Výnimočným nie je ani to, že mnohí majú hneď niekoľko sexuálnych partnerov, čím sa riziko nákazy ešte viac zvyšuje. Majte preto počas dovolenky (NIELEN) vo Francúzsku na pamäti, že použitie prezervatívu je skutočne dôležité.

Prečítajte si tiež:
Chceš byť skutočným cestovateľom? Týchto 18 vecí si musíš uvedomiť

 

 

 

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/health/article-5985439/Heading-France-summer-Pack-condoms-urge-officials.html?

Foto: https://www.flickr.com/photos/jvieras/8586789587

https://pixabay.com/en/condom-contraception-protection-59639/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií