fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsky Spiderman opäť vyliezol na mrakodrap: Hneď po tom ho zatkli!

Máte tip? napíšte nám mailom

Spiderman, ako volajú Alaina Roberta po celom svete, sa opäť stal centrom pozornosti. Tentokrát sa vybral do nemeckého mesta. 

Nemeckí policajti zatkli v sobotu známeho Francúza Alaina Roberta, prezývaného Spiderman – Pavúčí muž. Ako to u neho býva zvykom, opäť sa bez povolenia vyšplhal na jeden z mrakodrapov, v nemeckom meste Frankfurt nad Mohanom.

Spiderman v akcii

Budova Skyper má 154 metrov, no 57-ročnému extrémnemu športovcovi sa na ňu podarilo vyliezť za 30 minút. Mužovi patrí prezývka Spiderman právom. Počas lezenia sa neistí lanami a pri sledovaní jeho výkonu sa zrejme mnohí chytajú za hlavu a pýtajú, ako to tento muž v rokoch dokáže. Prinášame vám malú ukážku jeho najnovšieho lezeckého výkonu z Frankfurtu nad Mohanom:

Počas lezenia na 42-poschodovú budovu ho sledovalo mnoho okoloidúcich, ktorí si ho fotili. Polícia taká nadšená nebola. Keď Alain zliezol, na mieste bol zatknutý.

Frankfurt nad Mohanom však nie je prvým miestom, ktoré Francúz navštívil. Alain Robert vyliezol bez istenia na viac ako 150 budov po celom svete. Práve kvôli svojmu netypickému koníčku je zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov. Na svoj zoznam si už zapísal mnohé najvyššie mrakodrapy, ale aj rozličné známe a ikonické budovy. Vyliezol na Empire State Building v New Yorku, Petronas Towers v Kuala Lumpur, Taipei 101 v Tchaj-peji, no dokonca svojou návštevou poctil aj Slovákov. V roku 2007 zavítal rovno do hlavného mesta a vyliezol na budovu Slovenského rozhlasu. 

Prečítajte si tiež:
Keď bol chlapcom, zaútočili naňho rasisti. Neskôr strávil 30 rokov v klube KKK, aby pochopil príčiny rasizmu a bojoval s nimi

Lezie bez istenia lanami

Na najvyššiu budovu sveta – Burdž Chalífa v Dubaji – však vyliezol pomocou prísaviek, keďže táto stavba nemá nijaké oporné body. Pred šiestimi rokmi zdolal bez pomoci lán a istenia aj slávny havanský Hotel Tryp Habana Libre. Počas lezenia síce Francúz vyzerá nad vecou, no práve v Kube priznal, že je nervózny. Jeho najväčšou obavou nebola 126-metrová výška budovy, ale jej krehká fasáda, nakoľko sa hotel nachádza v havarijnom stave.

Francúzsky Spiderman niekedy svojím lezením upozorňuje aj na svetové problémy a vyzýva kompetentných, aby ich riešili. Tak sa stalo práve v auguste, keď sa Robert vyšplhal na jeden z mrakodrapov v Hongkongu a vyvesil tam transparent. Nachádzali sa na ňom čínska a hongkonská zástava a dve spojené ruky. Predtým, ako sa na mrakodrap vyšplhal vydal vyhlásenie, v ktorom opísal svoj úmysel. Podľa jeho slov je práve jeho lezenie na výškovú budovu výzvou na dialóg medzi Hongkončanmi a ich vládou.

Trúfli by ste si na niečo podobné? Dajte nám vedieť v komentári.

Prečítajte si tiež:
Barack Obama má nový dom za takmer 10 miliónov: Odkiaľ naň vzal?

Zdroj: sme.sk 

Prečítajte si tiež:

Hororový príbeh: Dospelá sociopatka chcela zabiť adoptívnych rodičov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií