fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Freddie Mercury má ulicu v Londýne: Neuveríte prečo!

Freddie Mercury je nepochybne svetová spevácka legenda, ktorá prerazila do sveta vďaka rockovej kapele Queen. Nie je tajomstvom, že spevák pochádzal zo Zanzibaru, odkiaľ sa jeho rodina presťahovala do Londýna. Miestne úrady sa preto rozhodli, že po tejto legende pomenujú jednu z londýnskych ulíc.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spevák Freddie Mercury je aj dlho po smrti slávny na celom svete. Pred dvomi rokmi vznikol ošiaľ po odvysielaní premiéry filmu „Bohemian Rhapsody“, vďaka čomu si fanúšikovia nepripomenuli len legendárnu kapelu Queen, no najmä samotného Mercuryho. Niet divu, že sa úrady rozhodli pomenovať po ňom jednu ulicu v Londýne.

Freddie Mercury Close

Na počesť tejto udalosti sa v pondelok uskutočnil ceremoniál, na ktorom sa zúčastnila aj sestra nebohého frontmana Queenu. Úrady sa rozhodli, že po spevákovi pomenujú ulicu v Londýne, na ktorej žil po tom, čo spolu s rodinou ušiel zo Zanzibaru kvôli revolúcii. Ulica pôvodne niesla názov Hanworth, od pondelka je z nej Freddie Mercury Close.

V skutočnosti Mercuryho rodina žila na adrese 22 Glastone Avanue. Úrady si túto pamiatku uctili už v roku 2016, keď ju označili modrou značkou. Táto značka v Británii označuje budovy či miesta, ktoré majú významný historický charakter. Obvykle sú tieto miesta pomenované po osobnostiach, ktoré tam žili, alebo nejaký čas pôsobili.

Prečítajte si tiež:
Najmenší McDonald’s otvorili vo Švédsku. Pre koho je určený?

Freddie Mercury má ulicu v Londýne: Nie je to náhoda

Zmena názvu nie je náhoda

Nie je náhoda, že práve na tejto adrese sídli úrad Svetovej zoroastrijskej organizácie. Samotný Mercury bol zoroastrián a v toto starodávne náboženstvo veril odmalička. Základom tohto náboženstva je delenie človeka na telesnú a duševnú formu, pričom duša prežíva telo. Utrpenie alebo blaženosť po smrti záleží na skutkoch, ktoré človek počas života vykonal. Najvyšším božstvom tohto náboženstva je Ahura Mazda.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters Kde je to

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií